Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le kellene törölni a cseppet...

Le kellene törölni a cseppet róla?

Figyelt kérdés

Reggel elkaptam és rácseppentettem egy Advocate-et. Hiába a bőréhez lett nyomva a flakon, olyan lett az egész vastag bunda a környéken ahogy szétfolyt és most olyan punkosan összeragadt ott egy 5 centis kör területen. Szétnyitottam a bundát, hogy elérjem a bőrt és elázott mind ami oldalra volt simítva.

Jó ez így vagy csináljak vele valamit? A nagyobb 0,8ml kiszerelés kellett rá, mert 5,2kg. Jól van, nem tudja onnan leenni, csak tolat és forog, mert idegesíti a nedvesség és a szag!



2022. ápr. 14. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam letörölni, hanem játszok vele, lefoglalom, amíg felszívódik, megszárad nagyjából, utána meg általában el is felejti.
2022. ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne töröld le!
2022. ápr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kell letörölni, ilyen szokott lenni. Pár napig nem szabad ott simogatni, majd felivódik, eltűnik róla.
2022. ápr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor jól van, én is ezt csinálom itt reggel 7 óta! :D Már amúgy beletörődött, döglik az egyetlen 10 centis napos sávban!

A kezem is olyan lett, mert nem egy nyugodt cica, de lemostam és nem nyáladzok.. :D

Egy jó negyed óra volt elkapni, mert látta, hogy van nálam valami.. majd be kellett venni a lábam közé és rá kellett ülni, hogy ne fusson vagy bunyózzunk! Rég kapott ilyet, úgyhogy bénáztam egy sort, de rajta van, mehetünk holnap húsvétozni!!! :D

2022. ápr. 14. 10:27
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha mindig ilyen durva módszerrel csinálod, ne csodálkozz, ha menekülni akar. Ne stresszeld a macskát cseppentésnél. Kajával lazán el lehet terelni a figyelmüket.
2022. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor kell, mikor alszik/pihen. Szépen odamenni hozzá, zsebedből kiveszed a csepegtetőt, gyorsan szétnyitod a tarkón a bundáját és belenyomod. Miénk 7 kilós cica, nem az az ölbe ülős, de így működik.
2022. ápr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Könnyű azt mondani! :D Bármi van nálam azt megszaglássza, lenyúlja, elfocizza valami alá vagy beleharap, így ezt is egyből lesegette. A fejét nem tartja egyhelyben 2mp-nél tovább, ez nem olyan gyúrható félhalott cica! :D

Legutóbb 4 napig kommandóztam utána, mert az a másik csepp érezhetően büdös volt! A csukott pipettából megérezte!!! Volt hogy már ott feküdt, ment a simi, meg volt csinálva a hely a cseppnek, aludt, de ahogy kinyitottam kaparva elszaladt! :D Be a franciaágy alá a hátsó sarokba, majd ott aludt fél napig. Kapott kaját, raktam ki jutifalit. Persze kiszaladt 3x-ra és felette!!! :D Szóval ezért kapom el így! Nem súllyal kilapítva ültem rá, csak beszorítottam annyira, hogy ne rohanjon el és így egy pillanat alatt megvolt! :)

2022. ápr. 14. 10:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam kérdező, hogy amikor látom hogy napozik, alszik, akkor odamegyek simogatni, aztán sunyiba ott a nyakán szétsimogatom a szőrt, utána eltűnök, valahol nagyon távol kibontom a cseppentőt, hogy véletlenül se hallja meg, utána megodalopózik, kicsit simizem, mintha csak azt akarnám, aztán egy hirtelen mozdulattal gyorsan rácseppentem, utána meg eltűnök megint. Esetleg, ha látom, hogy zavarja a szag, akkor gyorsan elényomok, valami patét\sajtos\csirkéspárnát\krémet, hogy azzal foglalatoskodjon.
2022. ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elvileg te tartod a macskát és nem fordítva. Nem a macska hibája, ha nem tudod megoldani. Nyugodt állapotot kell elérned nála, nedves kaját kapjon ilyenkor, vagy akár májas, ne szimpla jutifalatot, mert azt hamar megeszi. Vagy fáraszd le, játsz vele, várd meg, amíg pihizik, alszik. Minden macska menekül, ha stresszeled, frászban tartod. Nem hülye, jó a memóriája. Pont ezért kéne pozitív élménnyel csatolni, vagy úgy csinálni, hogy észre se vegye.
2022. ápr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Normalis, kell neki 24 óra, hogy felszívódjon, addig ilyen maszatos a bunda. Ne töröld le. Hamarosan megszárad.
2022. ápr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!