Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem neveli a cicàit az...

Miért nem neveli a cicàit az anya macska?

Figyelt kérdés

Következő a történet. Adott egy hétvégi telekre szegődött anya cica. Aki láthatóan vemhes volt. Kapott tőlünk is kaját.. szépen megnőtt a hasa. Ragaszkodó lett.

Minap kint voltunk telken, nem volt étvágya.. és nyávogott, és láthatóan elfolyt neki magzatvíz vagy hasonló.

Egy farakásba akart befèszkelni.

De mi gyorsan összedobtunk egy fekhelyet pàrnából és rongyokból. És betettük a fèszerbe.


Nem sokkal később jött is az első cica. De amint megszületett, nem rágta el a köldök zsinórt, nem is nagyon foglalkozott vele.


Még ott vajúdott, de nem tudtunk ott maradni vele. Tettünk be neki, friss vizet és száraz macska kaját.


Ott hagytuk. Majd ma már visszamentünk megnézni kis cicákat.


Erre megszülte őket de nem etette.. valamelyikről még ezt a hártyát se rágta le...

Ez mitől lehet? Idős cica? Beteg volt?


Sajnaljuk szegényeket. Mind elpusztult. Azt gondoltam, egy anya állat eltudja látni a kicsinyeit gond nélkül.



2022. ápr. 16. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy éppen túl fiatal a macska, vagy életképtelenek voltak a kölykök. Az is gond lehetett, hogy bezártátok, és ezzel összezavarodott.
2022. ápr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet.

Ha az anyamacska nem érzi magát elég erősnek, hogy egy egész alomnyi kiscicáról gondoskodjon, magára hagyja a kicsiket és inkább saját magát igyekszik életben tartani. Gondot jelenthet az is, ha az anya túl fiatal vagy már túl idős.

Ha az anyamacska úgy találja, hogy a kicsik valamilyen ok folytán nem eléggé életképesek, szintén lemond a gondozásukról.

Megijedhetett akkor is, ha a fialóhelye környékén valami megzavarta őt, és veszélybe került a saját élete.

Problémát jelenthet az is, ha a cica nem kötődik igazából senkihez, és kóboran él. Így nem biztos, hogy a kölykeivel ki tudja alakítani a megfelelő köteléket.


Ez most már nem fog kiderülni, de célszerű lenne elvinni orvoshoz, hogy az emlőgyulladást megelőzzétek. Nincs kiscica, ugyebár, aki cuclizna.

2022. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges hogy megzavartátok azzal, hogy elzártátok, hagyni kellett volna a farakásba szülni.
2022. ápr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer nálam is lefialt egy kóbor. Nekem kellett leszedni a hártyát a kicsikről, mert rájuk se nézett. Ahogy kinyomta mindet ment is volna el. Nem akart velük maradni, menekült volna tőlük. Fél órán át nyugtatgattam meg mutattam neki a kicsiket mire hajlandó volt picit foglalkozni velük. Nem sokkal később el ment és nem etette a kicsiket. Nekem kellett nevelni őket. 1 kivételével mind megmaradt.

Szerintem állatok között is van olyan akiben nem alakul ki az anyai ösztön. Na meg mivel kóbor állat, az is lehet hogy azért nem akarta gondozni őket mert magának is éppen elég táplálékot szereznie. A szoptatás elvette volna az erejét, majd a felnőtt kicsik meg a kajáját. Jobbak a saját túlélési esélyei kölykök nélkül.

2022. ápr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Cubina ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem kellett volna megpiszkálni őt. Biztos szült már korábban is, akkor se bezárva és párnák között, hanem a természetben, a farakásban. Neki az teljesen ismeretlen volt, amit te összecsaptál neki. A macskának nincs szüksége pihe-puha szülőhelyre és vajúdáskor nem fog enni, meg inni, mással van elfoglalva olyankor. És ki tudja, milyen szagok voltak a párnán, rongyokon, lehet hogy azt hitte hogy az újszülötteknek van ilyen szaga és azért nem kellettek neki, hála nektek.

Szegény kiscicák. :(

2022. ápr. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Életképtelenek lehetnek.
2022. jún. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!