Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ürítés után belelép a saját...

Ürítés után belelép a saját vizeletébe, ürülékébe. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nem rég óta van nálam egy 11 hónapos cica, aki minden egyes ürítéskor, amikor végzett, és megfordul, hogy "eltakarja", belelép a saját vizeletébe, ürülékébe. Majd kiugorva az alomból cuki kis almos pisi/kakikupacokat hagy nekem. Van egy kisebb és egy nagyobb alomtálca is, mindkettőnél ugyanez. A fő probléma az, hogy az alomtálca egy kis szegletében végzi a dolgát, ezáltal nem hagy magának helyet biztonságosan megfordulni. Lehet ez ellen tenni valamit? Vagy törődjek bele, hogy minden alomhasználat után takaríthatom a padlót és a macska mancsait?

2022. ápr. 19. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Alomtálca alá lehet kapni szőnyeget. OK, azt is takarítani kell, de talán egyszerűbb, mint magát a padlót. És nem lehet, hogy a "nagy" alomtálca is kicsi neki?
2022. ápr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1

Van alatta egy nagy szőnyeg, azt is takarítom folyamatosan. De beletapad az ujjai közé, így arról is lehordja.

Nem kicsi neki, ő kiválaszt magának egy sarkot és oda beszorítva magát végzi a dolgát. Holott az az alom kb 1/4-e.

2022. ápr. 19. 18:32
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Nyitott vagy zárt az alomtálca?


És ha esetleg megoldanád, hogy valami nedvesebb rongyra lépjen, miután végzett?

2022. ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Nem állatkínzás, vékony hurkapálcával piszkáld/terelgesd/csapj a lábára GYENGÉDEN(kedves állatvédők) ha látod, próbálhatod azt is, hogy komforttalaná teszed neki a sarkokat, raksz a sarokba valami nagyobb követ, akármit, vagy még magát a cicát igazítod középre a tálcában ha látod, lehet eltanulja. De én azt mondom idővel kinövi, de ne hagyd annyiban.
2022. ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3:

Van két kisebb: az egyik nyitott, a másik zárt, és van egy nagyobb zárt. (A kisebbek sem éppen kicsik egyébként, M-es)

Erre még nem gondoltam.. Kipróbálom! Remélem rá is lép, nem átugorja. :D

2022. ápr. 19. 18:39
 6/14 A kérdező kommentje:

#4

Nem szívesen zavarnám közben.. Nem szereti, amikor letörölgetem utána a mancsait, ezért már eleve sietve almozik, és ha a közelben vagyok, akkor szabályosan kirohan. Nem rontanék a helyzeten.

2022. ápr. 19. 18:41
 7/14 anonim ***** válasza:
13%

4-es vagyok

Egy félig nyitott rácsos tengerimalac/hörcsögketrecen vágsz/nagyobbítasz drótvágóval, hogy beférjen, vagy hozzá értő családtag akkora bejáratot rá, hogy a macskád beférjen, és nem tud a peremen kívül szórakozni.

2022. ápr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem értem, mi lenne a különbség egy zárt alomhoz képest.
2022. ápr. 19. 18:53
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Közbe nehogy megzavard! Amikor leszokik az alomról a cicc, annak legtöbbször az az oka, hogy megijedt benne. Utána foghatod a fejed.

Vegyél neki XL-es/Jumbo, tehát nagy, nyitott, peremes alomtálat és a sarkokat -ahogy föntebb írták- tedd kényelmetlenné. Pl. hurkapálcát rakj a sarkokra keresztbe, pici pillanatragasztóval rögzítheted, ha beválik tartósabb megoldást találsz ki.

Vagy ovális alakút vegyél, de abból is jó nagyot.

Alom fajta is számíthat, ami gyorsan beszívja a pisit, akkor nincs mibe belelépni, kaksi az nyilván más:) Aldi Shah alom pl. jó nagyon.

[link]

[link]

2022. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9

Rendben, kipróbálom, köszönöm a tippeket! :)

Jó fajta az alom, azonnal beszívja, de hiába, a közepébe lép és beletapad a mancsába..

2022. ápr. 19. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!