Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaszőr allergiások!...

Macskaszőr allergiások! Valaki adatott már be a macskájának olyan oltást, ami kiiktatja azt a mirigyet aminek a váladékára allergiások lehetünk?

Figyelt kérdés
Mert mint olvastam nem magára a szőrre alakul ki az allergia, hanem a váladékra amit a nyálkal felvisznek a szőrükre. Hogy bírjátok allergiásan a cicával? Nekem enyhe asztmám is van, de nagyon nehezen bírom háziállat nélkül

2022. ápr. 19. 18:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Hat akkor en inkabb magamat gyogyszereznem, nem azt a szerencsetlen allatot, aki nem tehet rola, hogy allergiaskent nekem pont macskat kell tartanom.


Leteznek hipoallergen fajtak, nem 100%-os garancia az sem, hogy nem lesznek toluk tuneteid, de kevesebb ra az esely.

2022. ápr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem asztmatikus allergiám van, közepes asztmával. Allergiás vagyok a macskákra, de mégis van egy 9 éves brit shorthair cicám. Elején allergiás voltam rá, de végül a szervezetem hozzászokott. Már nem vagyok rá allergiás. De idegen macskákra igen.
2022. ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
#2 jó ezt olvasni. Most olvasom hogy a kék orosz macska hipoallergén állítólag, meg fogom próbálni. Egy ilyen cicát el is tudok adni rendes gazdinak, ha mégsem menne. Te milyen sűrűn fürdeted? Benti cica?
2022. ápr. 19. 18:57
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Macskat nem furdetunk.

Csak es kizarolag tenyesztotol szabad vasarolni fajtatiszta macskat, mert kulonben nem lesz hipoallergen, de lehet, hogy a fajtara hasonlito macskad se. Ha tovabb akarsz adni rajta (mondjuk ez nekem morbid), akkor ugyebar altalaban a szerzodes szerint a tenyesztohoz fog visszakerulni, nem valami random emberhez.

2022. ápr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Allergiásoknak hetente 1x 2x kell fürdetni a macskát, most olvastam. Egyébként volt már egy házi cirmosom, aki naponta 2x önként fürdött, mivel mindenkinek beleugrott a fürdővizébe. Egy százezer forintos macska eladásában (még kis korban) semmi morbid nincs. Az a morbid ha kirakják az utcára vagy agyonütik.
2022. ápr. 19. 19:11
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hetente 1-2x??? Nem... hülyeség amit olvastál. Az hogy a macska beleugrik mások vízébe, az más. Nem kell fürdetni. Ki fog száradni a szőre, nem lesz szép...
2022. ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Tilos furdetni hetente, nem tesz jot neki, ahogy igazabol egyik allatnak sem.

Igen, morbidnak tartom, hogy kiserletezni akarsz egy erzo lenyen, hiszen tudod, hogy allergias vagy ra, tudod, hogy nem jo otlet es gyogyszert te nem akarsz szedni, de a macskat furdetni akarod, begyogyszerezni es eladni, ha nem jon be.

Ez nem felelos allattartas.


Miert pont macska? Valassz valami mast.

2022. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Soha nem fürdettem, szerintem ki is kaparná a szemem ha vizbe raknám. Csak benti cica, és minden nap tisztálkodik több órán keresztül. Olyankor nem simogatom, nem ölelgetem, és nincs gond. A legtöbb macska nem szereti a vízet. Fürdetni azért sem szabad, mert kiszárad a bőre, és nagyobb kárt okozunk vele.
2022. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#7 azt honnajd veszed hogy nem szedek gyógyszert? 🙂
2022. ápr. 19. 19:30
 10/20 A kérdező kommentje:
Ha nem bírom, az napokon belül kiderül. Ahogy írta valaki visszaviszem gyorsan a tenyésztőhöz, és akkor csak kirándult egyet a cica. Mint a kétéves gyerekem amikor anno bölcsődébe vittem. Ne dramatizáljuk már túl.... 🤦🏼‍♀️ De ha találok orosz kék tenyésztőt a megyében, először persze csak cicasimogatóba megyek, ha nagy a gáz gyorsan kiderül.
2022. ápr. 19. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!