Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem eszi a szőroldókat. Mit...

Nem eszi a szőroldókat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hónapja örökbe fogadtam egy 4 éves, nőstény macskát, aki már az elejétől kezdve nem hajlandó megenni a szőroldó készítményeket. Először a pasztát próbáltam tubusból és ujjról adni neki, de szabályosan elrohant tőle. Aztán belekevertem a nedves ételébe, így inkább nem evett belőle. Vettem tablettákat (fűtabletta, maláta tabletta) és beledugdostam a tápba. A malátából megeszi napi 1-2 darabot, a füveset körbeeszi. Eddig nem kaptam tőle szőrcsomót, de félek, hamarosan bekövetkezik. Van valami tipp, ötlet, hogyan tudnám rávenni, hogy megegye a szőroldókat?

2022. ápr. 23. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Orrára kenni picit, onnan le fogja nyalni. Doki is így csinálja.
2022. ápr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
A macska mosakszik és ezt ki lehet használni, ahogy az 1-es is írja. Lábára is kenheted, az kicsit biztonságosabb, mint az orr.
2022. ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Én a szájára, orrára kenem, így kénytelen lenyalni. 😀Többször egymás után kell csinálnom, pár percig eltart, de muszáj. Főleg most, hogy vedlik.
2022. ápr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Mi az a szőroldó?
2022. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Én is rákenem kezére, pofijára.

A másik megenne egy egész tubussal is együltő helyben.

2022. ápr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt rákened a nózijára.

Masrészt, ha a füvet jobban szereti, azt adj neki :) Az enyémeknek mindig szedek. Ha az a cél, hogy kijöjjön, aminek ki kell, arra jól. Más kérdés, hogy takarítani kell utána.

2022. ápr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Igen
2022. ápr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Adj neki füvet, van dobozban is macskafűmag, amit ki tudsz kelteni a szobában is.

Egyáltalán nem muszáj semmilyen paszta, ha nem kell a macskának, ez csak most divat. Nem vagyok a “hagyományos” kertbe, utcára kibszós, letojom típusú macskatartás híve, de ez speciel pont tényleg egy olyan dolog, amit régen is ügyesen meg lehetett oldani mindenféle készítmény nélkül.

2022. máj. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! A szájára kenni próbáltam, mondjuk azt, hogy sikerült, de megharagudott. Ezek után már ha a szagát egy kicsit is érzi, elbújik. :(

#8:

Macskafű volt neki a menhelyen, de nem evett belőle.

2022. máj. 2. 09:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!