Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindenre allergiás macskát...

Mindenre allergiás macskát milyen táppal lehet etetni?

Figyelt kérdés

Mindenre allergiás, kivéve a ló a tenger gyümölcsei, tönköly és a cukorrépa. De a kagylóra pl az, nem tudom, mi tartozik a tenger gyümölcseibe.

Az állatorvos ajánlott egy tápot, de ha jól néztem, abban is van allergén anyag és rohadt drága. Mellette még állandó gyógyszert kell szednie, ami szintén egy vagyon. Nem értem, hogy miért nem elég neki egy hipoallergén táp? Mivel tudnám etetni?



2022. ápr. 29. 10:17
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen végre a segítőkész válaszokat. Megnézem ezeket a tápokat.
2022. ápr. 29. 22:55
 12/23 A kérdező kommentje:
Nem is a táp árával lenne a baj, hanem, hogy mellette gyógyszerezni is kell, ami havi 17000 Ft. Nem értem, hogy miért, mert más macskájának elég csak a diétás táp.
2022. ápr. 29. 22:56
 13/23 anonim ***** válasza:
71%
Azért, mert a te macskádnak ez a baja. Hát basszus, mintha valaki háborogna, hogy az ő gyerekének miért kellenek havi többtízezres gyógyszerek, másénak meg miért elég, ha csak bekap egy Allegrát. Ez van sajnos.
2022. máj. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Cubina ***** válasza:
69%

Vegyél a cicádnak friss halat, vagy halas dolgokat, az állateledeles boltokban sok finomság van. Szárítva is.

Spárban klehet kapni 1-2 ezer forintért fél, egy kilós mirelit vegyes tenger gyümölcsét. Abban van apró kagyló, azt ki lehet venni, ha a cica allergiás rá. A kagyló is tenger gyümölcse, lehet hogy akkor a halra, rákra, polipra is allergiás a cicc.

Ki kell próbálni több dolgot, ezek nem olyan drágák.

Én szoktam venni frissen sült hekket (1400 forint körül van az ára), a kutyáim és a macskáim is nagyon imádják.

2022. máj. 7. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
21%
Ha mindenre allergiás, akkor olyan táppal, amiben semmi nincs.
2022. jún. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Rovarfehérjés tápot próbáltad már? Azzal tuti nem találkozott még a szervezete. Vagy mi a Virbac H2-es tápját használjuk, olvass utána, olyan kicsi alkotóelemekre van lebontva az összetevője, hogy nem ismeri fel az immunrendszere.

Megkérdezhetem, hogy mennyibe került az allergia vizsgálata a cicának, én is előtte állok. Csak ételallergiára tesztelték, vagy környezetire is?

Köszi ha válaszolsz.

2022. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Csak ételallergiát csináltattuk meg, abból is a leggyakoribbakat. 44-ből 40-re allergiás. Pontosan nem tudom mennyibe került, 40 valahányezerbe, mert kontroll meg minden szart ki kellett fizetni, azzal együtt fizettem 66 ezret. A teljes vizsgálat 110ezer körül lett volna. Rovar fehérjéset nem próbáltam, de utánanézek köszi. Most Virbacot eszik, de nincs erre keretem már sajnos, egyedülmaradtam a cicával és a kisfiammal, úgyhogy nem tudom mit eszik majd ezek után. Virbacot tuti nem.
2022. aug. 19. 12:08
 18/23 anonim ***** válasza:

Köszi az infót. Nézd csak, én ezzel etettem, de mikor nem lehetett kapni átálltam a virbacra.


[link]


Tudom mit érzel, én is egyedül vagyok, iszonyat drága a virbac, nekem maine coonom van és egy zacskó csak 3 hétig elég neki. Plusz az allergia gyógyszere, egy hónapban több mint 40 ezer forint, s ez csak 1 cica. Van mellette még egy, meg egy kutya.


Jövő héten viszem allergia tesztre, csak azért kérdeztem, hogy kb mire számítsak, ne ott ájuljak el az ár hallatán...

2022. aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ki fogom próbálni ezt a tápot. Majd írd meg, hogy mi volt az orvosnál.
2022. aug. 19. 13:48
 20/23 anonim ***** válasza:
Rendben, kedden megyünk, utána megírom mi volt.
2022. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!