Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A sovány macskám keveset eszik?

A sovány macskám keveset eszik?

Figyelt kérdés
Három hónapja van nálam egy 4 éves, ivartalanított nőstény. Már eleve sovány volt, amikor befogadtuk, de még mindig nem hízik. Hiába van előtte kétszer annyi étel, amennyit a súlya alapján meg kéne ennie, nem hajlandó 25 g-nál többet enni. A nedves eledelt egyáltalán nem fogadja el, így csak tápot kap. A táp csomagolásán egy 3 kg-os macskának 30-40 g-ot ajánlanak. Én minden nap elé rakok 100 g-ot, de maximum 25 g-ot eszik meg belőle. A pontos súlyát nem tudom, de ránézésre be van esve a horpasza, és a medencéje, valamint a gerince nagyon kiállnak. Hogyan tudnám kicsit felhízlalni? Van valami étvágynövelő készítmény?

2022. máj. 2. 10:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Orvosnál voltunk, nincs semmi betegsége!
2022. máj. 2. 10:24
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Lehet hogy férges.
2022. máj. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rendszeresen féreghajtva van.
2022. máj. 2. 10:41
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Próbálj másik tápot, lehetőleg jó minőségűt. A macskák válogatósak.
2022. máj. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó minőségű tápot kap: Real Nature (gabonamentes, magas hústartalom)
2022. máj. 2. 10:43
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Okés, de próbálj másfajtát. Nem mindegyik ízlik nekik.
2022. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Előtte egy ideig Whiskast kapott (tudom, hogy sz@r), utána Royal Canint, Premiert és végül Real Nature-t. Ebből eszik a legtöbbet.
2022. máj. 2. 10:53
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Real Nature tápot nekem sem nagyon ették… Az egyik csak minimálisan, a másik egyáltalán nem.


Nálunk ez a táp vált be nagyon:

[link]


Az összetétele nem tűnik annyira nagyon jónak, de mindkettő macskám szívesen eszi (zabálják). És a kisebb akinek irritábilis bélszindrómája van és a gyógy tápot is kihányja, eddig mindent táp mellett (Orijen mellett is pl) minimum naponta kétszer hányt, emellett csak havi (!) 1-2 alkalommal.


Sajnos igazán nagy kiszerelésben nincs és még a nagyobb 1.5 kilós csomag esetén is 6.327 Ft/kg, ami ugyebár extrém magas….


Viszont ha beválik és csak 1 macskád van, akkor szerintem beleférhet (bár nem ismerem az anyagi helyzetedet).


Én pl. inkább költök sokat a macskákra, mint hogy folyton aggódjak a tüneteik miatt.

2022. máj. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Nyersetetést nem próbáltad? Lehet, hogy a nyers húst jobban szeretné.
2022. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam. Kapott csirkemellet kisebb kockákra vágva, de pár darab után már nem érdekelte.
2022. máj. 2. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!