Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskaban kullancs van...

Ha a macskaban kullancs van az atmehet az ember borebe?

Figyelt kérdés

Van egy kobor cica a kertben, akirol en gondoskodom, be is jar a lakasba. A multkor mar kiszedtem belole 3 kullancsot, de most eszrevettem hogy a feje tetejen levo seben is ketto van. Kiszeretnem szedni de elotte erdekelne hogy atmehet e az emberi borre

Ui.: sajnos az nem lehetseges hogy befogadjam pedig nagyon szeretnem



2022. máj. 2. 15:18
 1/10 anonim válasza:
75%
Nem
2022. máj. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem megy át az emberre, szedd ki minél hamarabb és semmisítsd meg a rovart. Ha tudsz rá annyi pénzt szánni, hogy kullancs ellen is hatásos cseppet adj neki az tök jó lenne. Ezeket a bőrére kell csöppenteni a szőre közé, hátul a nyakára ahol nem mosdja le magáról.
2022. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat de ha eteted es be is engeded, akkor mi az, ha nem befogadas? Tegyel ra lecci havonta spot ont, nem nagy tetel, de a macska eletet megmentheted vele.


Egyebkent ha mar egyszer a macskaba belemaszott egy kullancs, az beled mar nem fog. De ha a bundajan bevisz tobbet is, amik meg nem furodtak bele es az bent leesik rola, akkor az mar rad is veszelyes, ha teged talal meg a kullancs.


Ha baratsagos a cica, akkor esetleg megprobalhatnal neki gazdat keresni, ha te nem akarsz rola gondoskodni. Gondolom ivaros is, hamarosan jo sokan is lesztek, ha lany.

2022. máj. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már belefúrta a fejét a macskába, akkor nemigen akar máshova menni, de ha még csak a szőrében van, akkor átmehet az emberre és ha kiszeded és nem pusztítod el, akkor is rád mászhat.
2022. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a befogadas tenyleg nem jatszik. Ferjemmel reggel 9 tol este 9 ig dolgozunk, igy csak maganyos lenne otthon. Illetve mar ket eves lassan. Esetleg tudnatok ajanlani sprayt vagy cseppet?:) gondoltam mar nyakorvre de azt mondtak hogy mivel “kijaros” cica igy veszelyes lenne hogy fennakad valahol
2022. máj. 2. 16:08
 6/10 A kérdező kommentje:
3. Valaszolo. Koszonom az ajanlast! Mar rendelek is:)
2022. máj. 2. 16:10
 7/10 anonim válasza:
De átmehet de ,ha te azt megvárod ..
2022. máj. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Stronghold Plus, vagy Advocate.
2022. máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jah és bármelyik márkát is választod, két fontos dologra mindig figyelj oda. Kimondottan macskáknak való verziót kérj, valamint a súlya alapján megfelelő kiszerelést válaszd.
2022. máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Legegyszerűbb bevágod a kádba és megmosod zuhanyrózsával..én azt csináltam velük..2x 3xra már egyáltalán ki se jöttek a kádból élvezték is ..

Voltam egy vidékibb helyen ..ott is a kinti vad cicát megfogtam bevittem a zuhanyzóba szappan melegvíz kullancskiszedés...amúgy van bolhasampon az a leghasznosabb talán ...megkell fürdetni aztán hálás lesz törcsivel megtörölni és hagyd benn 1 napot alommal vagy 2 őt meg adj neki enni

Az a hófehér macska full tisztalett bolhák minden kihaltak belőle evett aztán ment a dolgára ! Káddugózd a térdéig aztán mosd jól meg ha már a hasáig ér avíz dugózd ki szappanozd bolhairtosamponozd és most le aztán emgtörölve else fog menni ...ennyi kb

2022. máj. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!