Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska benti tartás: mit...

Macska benti tartás: mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban, illetve amíg a szüleimmel laktam, mindig kinti, majd kinti-benti macskáink voltak - sajnos általában nem voltak hosszú életűek. Már egy ideje nem élek otthon, az utolsó ottani cicámat elhoztam költözéskor, megpróbáltam beszoktatni, de nem bírja, nem marad meg egyszerűen bent, folyamatosan ordít az ajtóban, így ő itt is kijárós lett (kertes házban élünk). Ezt betudtam annak, hogy már így szokta meg, szerencsére tud vigyázni magára, már 8 éves.

Lett viszont tavaly ősszel még egy cicánk, őt eleve csak bentinek akartam. Ez most tavaszig teljesen oké is volt, viszont mióta bejött a jó idő, állandóan ki akar menni ő is. A teraszajtó üvegét kaparja, vinnyog, megy fel az ablakokhoz, mászik fel a szúnyoghálókon, keresi a kiutat. Én meg teljes dilemmában vagyok, mert a benti tartást preferálnám a biztonság miatt, de a macska meg láthatóan nem érzi jól magát.

Nincs elhanyagolva, játszunk vele naponta többször, a másik macska is játszik vele (ő is szinte egész nap bent van, éjjelre megy csak el), van egy kutyánk is, vele is játszik. Vannak macskabútorok, a falon polcok, amikre felmászik, a ház is nagy, 2 emelet, 130 nm. Szóval nem az van, hogy nem foglalkozunk vele, és unatkozik, illetve nincs lehetősége mozogni. Ja, ivartalanított mindegyik, ez kimaradt.

Szóval a kérdés: mit csinálok rosszul, hogy nekem nem akarnak bent megmaradni a macskák? Vagy másnak is ezt csinálják a lakásban, csak nem törődnek vele? Ez így elég gáz, én tényleg hiszek a felelős tartásban, de folyamatosan az az érzésem van, hogy kínzom a macskát, rossz neki így :( Most a terasz behálózásán gondolkodunk, hogy akkor oda kimehetne, de nem tudom, elég lesz-e annyi, és nem az lesz a vége, hogy akkor meg a macskahálón lóg mindig...


2022. máj. 3. 12:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%

Az jó, hogy játszol vele de kellene neki olyan játék amit magában is tud használni. Pl zoopluson van játékvasút macskáknak.

Világító labdák, egerek, okossági játékok, ajtóra tapasztható propeller szerű játék amit tud ütögetni stb stb. Esetleg akváriumot beszerezni amit tud nézegetni, vagy hörcsögöt (ha nem akarja ezeket az állatokat bántani).

2022. máj. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jaj, igen, vannak ilyen játékai, kis labdák, amiket pofozgat és szalad utána, pompom, amit piszkálhat, lóg a szekrényajtón is ilyen macskajáték, csomó minden van. Szokott is velük játszani, de egy idő után megunja és megy az ablakokhoz, ajtóhoz.
2022. máj. 3. 12:58
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

A macska fajtájától is függ. A macska alapvetően nem benti lény. Sokat mozog, vadászik, keresi az izgalmat. Egy lakásban elég hamar ingerszegény lesz, hiába játszol vele.

De vannak olyan fajták, amiket ajánlanak csak lakásba, pl. a perzsát.

Egyre többeket látok macskát is sétáltatni. Gondolom, így kap új ingereket. Bár futni, vadászni, fára mászni így sem tud. De már láttam olyan jól nevelt macskát, aki elengedte és hívásra visszajött.

2022. máj. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Macskabiztos kerítés? Nézz utána neten mi ez, te tudod a telketek adottságai alkalmasak-e rá. Nem olcsó, a házibarkács verzió ugyanezt tudja csak töredékéből kihozható. Szennyvízcső (vagy valami ami betölti a kipörgő funkciót) a lényeg. Ez esetben mindkettő telken belül maradna.

Cica ivaros akkor mondjuk esélyed sincs a benti tartásra, az maga a pokol mindenkinek.

2022. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Kifutò?
2022. máj. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Vagy vidd ki pórázzal
2022. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

4: írtam, hogy ivartalanított mindegyik.

Sima házi cicák egyébként. A macskabiztos kerítésen gondolkodtam, de horror ára van, ismerősöm macskája meg simán kiröhögi és átmegy rajta. Százezrekért...

2022. máj. 3. 13:32
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem vettem észre, hogy ivartalan. Esetleg az ismerős kerítésének továbbfejlesztett verziója saját kézzel megcsináljátok? Hacsak neki nincs valami konstrukciós hiba a kerítésben, elszámolták magukat és pl. nagyobb cső kellett volna, vagy ez nem pörög ki eléggé, esetleg a felületébe is bele tud kapaszkodni. Mert lehet, hogy jó lenne ez, szerintem kutakodj még másoktól is tapasztalatokért. Macskahálós terasz amit csináljatok meg, más választásod úgysincs:). Még nem szereltem fel, de én macskaháló helyett madárhálót vettem. Az erősebb fajtát, van obiban leszabott jó áron, illetve agrárboltokban tekercsben. Nekem ugyanolyannak tűnik, mint amit macskahálónak árulnak, de így agrártermékként fillérek ahhoz képest.
2022. máj. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos én is csak a kizárólag benti tartásra való fajtatiszta cicákat tudom mondani. Nem tudom azokkal működik-e...

Ahogy te, én is kísérleteztem ivartalanított házi macskákkal évekig (végül mind kinti-benti lett). Ha fejre álltam, akkor is ki akart menni. Ha soha életében nem látta a külvilágot, akkor is.

2022. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Látja hogy a másik kimehet, persze hogy így ő is ki akar.

Az enyémeket ha akarnám, sem tudnám kivinni, csak bent érzik magukat jól, mert így szokták meg. Ha lenne egy harmadik aki viszont kijár, tuti ők is menni akarnának.

2022. máj. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!