Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg tudja szokni egy addig...

Meg tudja szokni egy addig korlátlanul kijárós macska, hogy már csak pár órára engedjük ki?

Figyelt kérdés
2022. máj. 4. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Persze. A macskák lusták, majd jókat szundikál.
2022. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez egy hatalmas "talán". Egy kinti macskát piszok nehéz beszoktatni, főleg így. Ne legyen igazam, de rá fog jönni h ezentúl nem lesz ki-be mászkálás amikor csak akar, ezért nem fog haza menni csak enni. Műtötték kinti cicámat és 4 hétig volt bezárva. Folyton ment a hiszti, vágyakozva nézet ki az ablakon és vékony kis halk, keserves hangon panaszkodott. Azóta nem nagyon van bent a házban, ha bejön már menne is ki. Akkor érzi jól magát ha nyitva az ajtó. Akkor sokat van bent.
2022. máj. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
2 válaszoló vagyok. De az is lehet hogy gyorsan hozzá szokik a helyzethez és nem lesz gond. Nehéz megmondani ezt így sajnos. Minden macska más és más. Nekünk 3 cicánk van és mindháromnak más személyisége van.
2022. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Személyiségfüggő. Az enyém épp szoktatás alatt van, kinti-bentiből lesz csak benti. Előtte csak olykor-olykor igényelte a simogatást és a közelséget, de mostanában megállás nélkül követ, ha otthon vagyok. Le se száll rólam, igényli a törődést.

Mivel nem tudja magát annyira lemozgatni, sokkal nyugodtabb is lett. Nem éri annyi inger, a korábbi vadság eltűnt belőle.

Ha nem figyelek rá akkor bosszúból odapisil véletlenszerű helyekre, pedig az almot ismeri és használja.

Korábban nem érdekelték a kinti zajok, de most nagyon meg tud ijedni, ha elmegy egy kocsi a ház előtt vagy ugat egy kutya.

Nemsokára lesz egy nagyobb kifutója rendesen berendezve, remélem ott majd visszatér belé az élet.

2022. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nektek hány órát tölt ébren a cicátok?
2022. máj. 4. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Nem az a lényeg, hogy hány órát alszik. Ha ébren van, akkor kell neki az inger, a vadászat. Ez egy lakásban nem megy. Kínzás neki, főleg, ha nem így élt eddig.

De vannak kifejezetten szobacicák, pl. a perzsa ilyen.

2022. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Az enyém megszokta kertesház után a panelt.

Amikor kijárós volt is aludt szerintem 20 órát.

Néha csapott egy kört,aztán hevert valamelyik törzshelyén.

2022. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
52%
Az én macskám benti volt, nagyon nehezen viselte. Kinti lett, de a zárt teraszra van bejárása. Mivel megsérült kb két hete, így most van zárva a teraszra, de mindig májog kifele, meg lesi, hogy megszökhessen. Most varjuk, hogy meggyógyuljon, utána ivartalanítjuk, hátha nem akar majd annyit csavarogni, meg verekszik más macskákkal. Mostmár így kb 1 hét elteltével sokat alszik napközben. De vágyakozik kifele. Ő egésznap csavargott eddig. Kisfiú cica. A legtöbb cica, ha nem babakor óta van lakásban, nehezen viseli a bezártságot. A macskáknak lételemük a csavargás, szerintem.
2022. máj. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!