Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó ajándék lenne neki?

Jó ajándék lenne neki?

Figyelt kérdés

Szisztok! Ma altatták el a macskánkat, 13 éves volt, nagyon beteg volt.

Anyukámhoz állt a legközelebb, persze mind szerettük őt, de mivel apukám egész nap munkában van, bátyám meg én egyetemisták vagyunk más városban, anyukám volt vele egész nap, a cica is őt szerette a legjobban. Mindig vele aludt éjjel (rámászott, odabújt stb).

Anyukámnak június közepén lesz születésnapja, szerintetek jó ajándék lenne egy új cica? Anyukám nagyon szerette őt, imádta a jelenlétét. Otthonról dolgozott mindig odaült mellé az íróasztalhoz, volt neki ott egy kiságya, ott aludt mellette.

Félek attól, hogy anyukám nem fogja őt annyira (tudni) szeretni, mint a mostanit.

Tesómnak akarom felvetni az ötletet majd pár hét múlva, aztán meglepinek egy új cicát.

Nagyon rossz volt reggel nézni, ahogy anyu hozta haza az orvostól a macskánkat, majd elpakolta a dolgait (kiságyat, összeszedte a plédeket amiken szeretett feküdni, az etetőjét, itatóját ami évek óta ott állt.

Sosem volt előtte háziállatunk, ő egy kóbor cica volt akit befogadtunk/odaszokott a házhoz.

Anyukám tipikus cicás “anyuka” lett, imádta simogatni, filmet nézni vele stb stb.

Mondom, szerintem tetszene neki, ha lenne megint egy macskája, csak annyira szivéhez nőtt ez a macska, nem tudom mennyire jó ötlet őt “pótolni”.

Én személy szerint benne lennék, de anyukám a legfontosabb, hiszem ő lenne benne a legjobban.

Ha megkérdezném tudom, hogy azt fogja mondani “senki sem pótolja a mostanit”, szóval ez rajtunk áll..



2022. máj. 9. 17:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Az állat az a dolog amit nem adunk ajándékba. Mindenképp kérdezd meg.
2022. máj. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Soha nem jó ötlet meglepetésként élő állatot ajándékozni. Akkor szerezzetek neki macskát, ha ő maga akarja, ne erőltessétek rá.
2022. máj. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Akandekba alapvetoen nem adunk allatot, csakis akkor johet szoba, ha elore meg van beszelve.


Ezt igy nem kene, mindenkeppen beszeld meg vele!


Nekem miutan meghalt a kutyusom, 5 ev kellett, mire azt tudtam mondani, hogy oke, johet az uj.

2022. máj. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Állatot nem adunk ajándékba. Ha szeretne majd később macskát, akkor meg fogja oldani, vagy szól nektek. Egy állatot pótolni nem tudsz másikkal, meg kell hogy gyászolja, el kell engednie, ami időbe telik. Anyukád döntése, elhatározása kell, hogy legyen az új macska, nem a tiéd/tiétek. Csúnyán hangzik, de kb még ki se hült szegény, szóval kétlem, hogy jövő hónapban már készen állna egy másik macskára.
2022. máj. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

Hat ez nehez kerdes tobb szempontbol is.

Mindenki kicsit mashogy gyaszol, lehet meg nem is akar uj cicat, van aki utana egesz eleteben nem akar mar mas allatot, szoval beallitani egy cicaval rossz otlet. Beszelgess vele errol, de ne tolakodoan, csak ha eppen szoba kerul, legjobb lenne ha o hozna szoba.

Aztan lehet ujra egy kobor cica szegodik hozzatok, ha a sors ugy hozza.

2022. máj. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Ha óvatosan kideríted tőle, hogy szeretné, örülne e neki,tehát ha biztosra tudod, akkor lehet ajándékba ilyen, amúgy semmiképp. Finoman beszélnék vele, szeretne e valamikor új cicát, stb kérdésekkel... ha igen, nagyon sok féle szép cicát tudtok örökbefogadni.
2022. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
nemigen
2022. máj. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
22%

Nem adnék, de nem nem azért mert nem adunk állatot ajándékba, hanem mert idő kell ilyenkor.


Nem is értem ezt a károgást. Bár gondolom a többség csak azért ajándékoz, hogy kapjon valamit a másik, ha már így szokás. Na így tényleg még egy szelet csokit sem szabad ajándékozni. Viszont aki nem képmutató, az tudja, hogy minek örül a másik, és ha épp egy kiskutya vagy kismacska az, plusz tudjuk hogy itt családtagként fogják szeretni, akkor nyugodtan lehet ajándékozni.

2022. máj. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%
Csatlakozom a többiekhez, ajándékba nem szabad állatot adni, csak úgy, ha a megajándékozott is szeretné. Pláne nem úgy, hogy még ennyire friss a másik elvesztése. Van aki azonnal másikkal vigasztalódik, van aki még rá se tud nézni másik állatra egy darabig. Nekem egy éve ment el a nyuszim, most már tudnék másikat is szeretni , de még így is várni fogok legalább őszig az új nyuszival. Meg van, aki szereti maga kiválasztani a társát. Szóval beszéljetek róla, mit szólna egy másik cicához. Esetleg vigyétek el egy menhelyre, mindenféle kötelezettség nélkül, aztán majd eldönti, hogy szeretne-e egyet.
2022. máj. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

Nem lehet nyugodtan ajandekozni, egy allat nem egy csoki konyorgom! Oriasi felelosseg, legalabb 10-15 evre!

Ezt elore meg kell beszelni.

2022. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!