Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hova teszitek az alomból...

Hova teszitek az alomból kivett cicaürüléket?

Figyelt kérdés

Az alomból az összecsomósodott cicapisit, meg a cicakakit eddig kis zacskóba, vagy kisméretű szemeteszsákba tettem, és azt meg egy másik zsákba, utána meg kitettem az ajtóba, hogy reggelente kivigyem egybe.


Viszont azt vettem észre, hogy hiába a dupla szemeteszsák, büdi lesz tőle az ajtó előtt kinn a padló.


Ti hova rakjátok az alomból kiszedett cicaterméket, hogy amíg ki nem viszitek a kukába, ne büdösödjön?


A benti kukába sem opció tárolni, mert ott is szagosodna. Naponta 2X tisztítom a cicaalmot, vagy ha kell gyakrabban.


2022. máj. 11. 13:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Mi is zacskózzuk és van neki külön pedálos szemetes, ami az erkélyen van, onnan viszem le mindig, ha épp indulok és a ház előtt lévő "kutyás" ürüléknek kihelyezett szemetesbe dobom, pont az orrom előtt van.

A saját szemetes sokat segíthet és nem akarok bunkónak tűnni, nehogy félreérts, de lépcsőházba kirakni nem túl korrekt dolog, végülis te tartasz macskát, miért szagolja még több lakó azt a nem túl kellemes bukét, nemde?

Nekünk a szomszéd a pelenkákat rakta így ki az ajtó elé összecsomagolva, de mikor már a fél ház bűzlött, megkérték rá többen, hogy ne tegye, nincsen annyira messze az a szemetes, ha ő nem akarja otthon szagolni, akkor sejtheti, hogy más sem. Megértette :D

Vegyél neki külön fedeles kukát, ha külön van a wc és nem a fürdővel egyben, akkor ott is lehetne tárolni szerintem, aztán úgyis megy minden nap valahova az ember, akkor lehet üríteni.

2022. máj. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Rögtön megy a kukába. Minek "tartogatnám"???
2022. máj. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
Lehet tömbházban lakik és nem akar vele minden nap rohangálni le többször, mert sok helyen már megszüntették a szemétledobókat (vagy nem is volt) és a háztól messzebb helyezték el.
2022. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
A sima háztartási szemetes meg általában a konyhában van, gondolom oda nem akarja dobni, hogy ott bűzölögjön, ahol az étel készül és ahol esetleg esznek is, mert bizony szaga van zacskóban is.
2022. máj. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Pedálos kis kozmetikai kuka van nekik, 3-4 naponta telik meg, akkor visszük ki, pedig kertesházban élünk. Egyáltalán nem büdös, jól zár a kuka. A gyerekek pelenkáival is így jártunk el, az sokkal büdösebb amúgy, de jó kukából az sem jön ki.
2022. máj. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Én is külön kis szemetest tartok fenn neki, aminek jól záródó teteje van (ilyen kis vödörféleség, rá illeszkedő tetővel, nem billenős, vagy pedálos). Abból nem szökik ki a szag. Persze a "termék" abban is zacskóba kerül. Aztán amikor már van benne bőven, vagy egyébként is viszem ki a konyhai szemetet, akkor a normál kukába dobom. Gondoltam már rá, hogy a komposztálóba tegyem, mert állítólag lebomlik (én a bentonitos macskaalmot használom), de a pisi nem tesz jót a komposztnak.
2022. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
WC
2022. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Gangos házban lakunk, és nincs közvetlen mellettünk lakó, akihez elérne a szag. Nem olyan erős, hogy messziről érződjön, de pl ahol van, ott a padlónak olyan szaga lett.


A külön kukára már gondoltam. De az nem büdösödik be? Vagy ez hogy van?

2022. máj. 11. 13:57
 9/18 anonim ***** válasza:
63%
9 évig volt macsekom. A kakiját mindig a wc-n húztam le.
2022. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Én a kakit egyből húzom le a wc-n (mitől más ez mint a miénk? Attól a pár szem alomtól meg nem fog eldugulni)

A pisinek meg külön az alom mellé egy jól záródó kuka ami nem engedi ki a szagokat.(nyilván így se hetekig gyűjtögesd)

2022. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!