Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem vigyáz magára a...

Miért nem vigyáz magára a várandós macskám?

Figyelt kérdés
Alig több mint egy éves, és az első cicáit várja. A napokben kell fialjon, a hasa óriási, 3centire van a földtől. Kijárós macska és még most is vadászik, pedig mindent megkap. Nem éhezik, az egereket is csak megöli és egyben a tornácra hozza. Szaladgál, fákra és a háztetőre mászik, majd leugrik a 220centis ereszről. Kicsit aggódom érte, mert láthatóan nem zavartatja magát a pocakja miatt és veszélyes helyekre ugrál. Nem kellene bezárnom?

2022. máj. 11. 17:15
 1/8 anonim válasza:
21%
Már így most tanítja az utódját, hogy mit hogy kell csinálni
2022. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Tiszteletreméltó, hogy ilyen erősen igyekeztél minél provokatívabban megfogalmazni ezt a kérdést, látszik rajta az erőfeszítés. A kérdésre válaszolva de, be kéne zárni, ugyanis simén szétszakadhat a hasa, és vagy időben elérsz vele az orvoshoz, vagy nem.
2022. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

2-es: ezt remélem, te sem gondolod komolyan!

Hallottál már olyat, hogy bármilyen vadon élö állatnak szétszakad a hasa a terhességtöl????

Elárulom, ilyen nincs.

A kérdésre: azért viselkedik így a macska, mert ez számára a normális viselkedés, ez a természetes életmódja!

2022. máj. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
#3 nem akartam ilyen részletes lenni, de úgy látszik muszáj lesz. A macskák kerítéseken, épületeken, meg szeméthalmokon ugrálnak, pl egy kerítésből kiálló drót simán szétvághatja.
2022. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Mindenkinek igaza van. Azonban: ez az elso elles, meg nagyon fiatal, semmi tapasztalat, csak az osi osztonok. Ha lesz tobb alom, s rogzul benne hogy mennyi extra kenyeztezest kapott a cicakkal, ez valtozhat. A macskak osztonlenyek es zsenik. Kerdesedre a valasz: ha ekkora a pocak ugy 5-6 pici lehet. Elso ellesre ez nagyon sok. Kerlek, tartsd a lakasban azert is, mert hajlamosak osztonbol eldugott helyre fialni / ha gond van, nem tudsz segiteni. Fialas utan nem eszik/ csak a mehlepenyt/ iszik nem hagxja az almot magara egy ideig. En fecdkendobol itattam, etettem az ellest kovetoen.
2022. máj. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ird meg, ha meglesznek a picik. Siman ment az elles, hany cica van?
2022. máj. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Épp ma születtek és hárman vannak. A pocak méretéből többre tippeltem volna. Végül nem kellett bezárjam mert a tegnap estétől végig mellettem volt önszántából. Minden lépésem követte,ha konyhába vagy a mosdóba mentem végig a sarkamban volt. Sokat nyávogott és gyakran nyalogatta magát, mintha kényszeresen csinálta volna. Végül mellettem szült, közben simogattam és végig dorombolt. Csodás volt :).


Arra számítottam,hogy agresszív lesz ha kicsikhez nyúlok, de meglehetősen szelíd. Nem bánja ha megfogom a piciket.

2022. máj. 12. 18:58
 8/8 anonim válasza:

Annyira örülök az utolsó valásznak, csodálatos ezt átélni❤️

Az én cica csajomnak is napjai vannak hátra és anyuka lesz. Ugyanezt a kérdést szerettem volna feltenni, de megtaláltam ezt.

Ugrál olyanokat, félek beüti a hasát, és baj lesz a picikkel. Viszont szerintem tudják hogy mi a jó nekik, és borzasztó nagy anyai ösztön van bennük. Annyira várom, hogy lássam a kicsiket🥺❤️

2023. febr. 25. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!