Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van két macskám, halálra...

Van két macskám, halálra unják magukat, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Van két macskám, testvérek, 4 éves fiú és lány, mindegyik ivartalanított. Állatorvos tavaly végén nézte őket, testi bajuk nincs. Egyébként már azelőtt is szétunták magukat.


A kandúr így nyávog: [link]

Majdnem minden nap, kb fél órát vagy órát, a felvételnél néha fájdalmasabban is.

A lány macska is nagyban unatkozik, viszont kevésbé nyávog.


Szoktak egymással játszani, de úgy tűnik az nem elég. Van nagyméretű macskabútor, ledes pointer játék, macskamenta, egyéb egyszerűbb játékok. Hamar megunják őket, úgy vettem észre igazán nem köti le őket. Tudom, hogy buknak a zsínóros dolgokra, de az sem hoz tartós megváltást. Drágább játékokat, még nem mertem venni, attól tartok feleslegessé válnak.


Már évekkel ezelőtt kezdődött, akkor sétáltatásra gondoltam, de egy hozzáértő ember azt javasolta ne, mert utána folyton követelni fogják. Úgy fél éve mégis megpróbáltam és különösen a kandúr szabályosan rettegett, úgy öt próbálkozás után felhagytam vele, nem úgy tűnt, hogy megszoknák.


52 nm-es panelben lakom egyedül majdnem egész nap velük vagyok. Az ablakból szoktak bámészkodni, de sok látnivaló nincs a negyedik emeletről.


2022. máj. 12. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Te nem unnád magad halálra bezárva egész életedben?

Engedd ki őket

2022. máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
A macskák imádnak unatkozni. A fő szórakozásuk általában az, hogy kitalálják, melyik fotelben fogják tölteni a nap további részét. Kifejezetten imádnak lustálkodni. Fölépíthetsz nekik bármilyen szórakoztató centrumot, fél óra múlva lefeküdnének a közepébe és elaludnának..
2022. máj. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Adj nekik kartondobozokat, papírzacskókat.
2022. máj. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

A macska ilyen. Egyik rokonom tanyán lakik, egy macskája van, annak semmilyen játékszere nincs, soha nem is volt, mégis jól elvan. Ha látszólag unatkozik, mert épp bent van, az valójában nem unatkozás, csak pihenés.

Kint járkál ide-oda, vadászik, ez a szórakozása.

2022. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Engedd ki őket!
2022. máj. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak intelligenciafejlesztő, jutalomfalatos játékok. Nálunk az vált be. Már kettő is van itthon, és minden nap várják, hogy újra feltöltsem. Utána el vannak vele egy pár órán keresztül.
2022. máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Ez a bazmeg hogy nem figyelsz rám csak cseszteted itt a laptopot nyávogás! Vegyél elő valami játékot, mert veled akarnak játszani vagy válaszolj neki! Viccen kívül, visszakérdezek, hogy nem mondod?? Komolyan? Nyávog még 3at és már csend van.

Zoopluson van 8as alakú golyópálya, azt nekem imádja! Kicseréltem most gumilasztira, így csendesen elvan vele hajnalban is.

2022. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Ja meg még akkor nyávog így, ha befocizta a bútor alá a játékát!
2022. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a macska sokat alszik, pihen, de amikor ébren van, akkor nem szeret unatkozni. Sőt! Felfedezni, vadászni szeret. Kevés inger éri, azért ilyen.

Van néhány fajta, amik kifejezetten szobacicák, de a többinek nem jó bezárva.

2022. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A macska sokat alszik, de az unalomtó attól még szenved.

A sétaltatás valóban megoldás, ha ra tudsz szanni annyit, mint egy kutya sétaltatasara, reggel-este fél óra.


Játsz vele, tele van pl. a Zooplus oldala mindenfajta macskajatékkal.

Adhatsz neki kartondobozt, és építhetsz neki maszókat a falra.

2022. máj. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!