Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne a helyes cselekedet?

Mi lenne a helyes cselekedet?

Figyelt kérdés

Tegnap este hozzánk szegődött egy kb 7-8 hónapos kislány cica. Simogattuk, szeretgettük, és jött volna utánunk (a forgalmas utak felé). Mivel én macskákkal nőttem fel, nagyon szeretem őket, és jó pár éve nincs, hiányzik az életemből, így nemrég döntöttük el párommal, hogy legyen egy. Égi jelnek vettem…felhoztuk hát magunkhoz, forgalmas ez a környék, elüthetik bármikor :(


Na most…(hosszú lenne leírni hogyan) tudomásom lett róla, hogy egy bácsié a környéken,(de ő nem tudja, hogy én tudom), aki kertes házban él itt a panelok közt…viszont nem teljesen felelősségteljesen tartja, mert egy, ivaros a cica, kettő, kiengedi az utcára, tehát számtalan veszélynek lenne kitéve, főleg, hogy mint írtam, rengeteg autó megy itt el…tegnap is mikor játszott a fűben, oda sem figyelt és majdnem kiszaladt egy kocsi elé…


Nyilván ennek tudatában nem tartjuk meg a cicust, főleg, hogy közös ismerőseink is vannak vele, és a lelkiismeretem sem hagyná…de…ha csak így simán visszaengedem, akkor x hónap múlva megint itt lesz egy pár kiscica, akinek ez a sors jut…ezt sem akarnám támogatni. Illetve, ha ilyen közvetlen mindenkivel, egy állatkínzó is hazaviheti szegényt..


Ivartalanítsam így? Mert nem hiszem hogy ő akarná…tavaly fogadtak be egy macskát, és ez annak a kölyke..tehát folytatódna valszeg a körforgás…



2022. máj. 13. 13:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Nehéz kérdés. Nem mindig lehet betartani a törvényeket. Kérd el hapsitól, lehet odaadja. Vagy vedd meg tőle párezerért, jelképes 2-3 ezer Ft... Vagy ivartalanítsd szó nélkül és tartsd meg.
2022. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Chip van benne?
2022. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nincs benne chip.
2022. máj. 13. 13:52
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Megértelek, meg nyilván jó lenne a macskát biztonságban tudni, de... Pont az ilyen esetek miatt lesz baja a macskának, mert az emberek után fog menni. Nem kellett volna megsimogatni. Vidd vissza a bácsinak, közöld vele, amit ide leírtál és kész. Ha annyira macskát akarsz dugig vannak a menhelyek. A bácsinál lehet, hogy nincsenek hiperszuper helyen a macskák, de ne avatkozz bele. Amúgy is felesleges jelen esetben ivartalanítatnod, mert mint írtad, forgalmas út, nem valószínű, hogy lesz ideje elszaporodni. De ez nem a te dolgod. Hiába tartod azt a macskát meg, attól még a bácsi ugyanúgy fogja őket tartani. Kis felvilágosítás belefér, de több nem. Maradjon tiszta a lelkiismereted.
2022. máj. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Szvsz a bácsit meg kell kérdezni, és odaadja neked ajándékba simán. Ha nála fogyóeszköz, meg úgyis van bőven másik, nem hiszem, hogy ragaszkodna hozzá.
2022. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5-ös

Köszi, megkérdezzük ma tőle. Ez a legkorrektebb út.

2022. máj. 13. 14:12
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Beszélj a bácsival. Elmondod neki, hogy megtaláltátok a cicát, vissza viszed neki. Közben tudsz vele beszélni, arról, hogy ez így elég veszélyes bárki elviheti. Megkérdezheted neked adja-e, vagy ha nem akkor beleegyezik-e az ivartalanításba legalább.
2022. máj. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így lesz a legkorrektebb :)
2022. máj. 13. 14:23
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
Ilyen alapon szerintem elég tisztességtelen, hogy el akarod venni a bácsitól a macskáját. Szerezz egy menhelyről vagy egy fb csoportból egy valóban gazdátlan macskát! Ez az övé, és nem kínozza, csak a mai elvárásoknak nem megfelelően tartja, de ettől még alapvetően lehet jó hozzá és szeretheti. Nincs jogod megítélni!
2022. máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, tudsz-e olvasni, de szó nincs arról, hogy elakarnám venni. Ha beleegyezik, megtartjuk. Ennyi.


Annyiból meg igenis bárki kinyilváníthatja a véleményét, ha helytelennek tartja, hogy már megint egy rakat új utca macska lesz ilyenek miatt :/ vagy éppen elüti szegényeket az autó.

2022. máj. 13. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!