Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica gazdik, ez megszokott a...

Cica gazdik, ez megszokott a cicáknál?

Figyelt kérdés

Újdonsült cicatulajdonos lettem, kb. 1 hónapja a házunkhoz szegődött egy cica. Már nem kölyök, kb. 1 évesnek tippelem. Még sosem láttam a környéken, fogalmam sincs, honnan jöhetett. Úgy néz ki, mint a brit kék cicák, legalábbis a képek alapján nagyon hasonlít rá, szép zöld szemei vannak. Tiszta, az állatorvos megnézte, egészséges, kislány. Sajnos nem értek a cicákhoz, már nagyon sokféle állatom volt/van, de cicám még nem volt. A kérdésem az lenne, hogy amióta idejött a cica, még a kertből egy lépést sem ment el, nem csavarog. Ez így szokott lenni? Nekem mindig az volt az elképzelésem, hogy a cicák csavargósak. Ez a cica nem megy sehová (nagyon örülök neki, nehogy félreértsétek, csak érdekelne, hogy mi lehet az oka), egész nap nyugodt, eszik, pihenget, napozik, stb. Lehet, hogy ivartalanított? Azt mondta az állatorvos, hogy csak akkor tudják megmondani, ha műtéttel megnézik. Ha nincs ivartalanítva, mindenképpen szeretném, de ha már túl van egy ilyen műtéten, nem szeretném még egyszer kitenni neki.

A másik kérdésem: a házba sajnos nem tudom beengedni. Jelenleg kibérelt magának egy használaton kívüli szekrényt, betettem neki alvóhelyet, úgy néz ki jól érzi ott magát. Ahová én akartam hogy menjen, az nem tetszett neki. A problémám az hogy télen nem maradhat ott, be szeretném szoktatni a garázsba. Ezt hogy lehetne elérni, hogy magától menjen be? Ott melegen tudna lenni.

Kicsit hosszúra sikerült, de köszi aki végigolvassa.


2010. szept. 17. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
pedig a cicák elég csavargósak, de szerintem a tiéd pont hogy örül hogy nem kell többet csavarognia és élvezi hogy van otthona:)
2010. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kandúrok csavarognak, a nőstények nem! A lány cicák is el el mászkálnak napközben, de este mindig visszajönnek. A mi kandúrjaink napokra is eltűnnek.
2010. szept. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem mióta az eszemet tudom mindig volt cicám, és azt vettem észre, hogy leginkább az adott cica személyiségétől, a vele való foglalkozás idejétől és a többi cicával (ha vannak) való viszonyától függ, hogy mennyire csavargós. Nekem egy ivartalanított kandúrom és egy nőstényem van az udvaron, ők soha nem csavarognak, maximum a szomszéd telken napoznak, mivel ott nem lakik senki. A te cicád szerintem most megnyugodott, hogy talált egy otthont, és hülye lenne onnan eltekeregni! A garázsba próbáld úgy beszokatni, hogy ott adsz neki enni, és oda is teszel neki egy vackot ahol alhat!
2010. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem nagyon megszokott, de minden cica más egyéniség.


A mostani cicám is ilyesmit csinál: nyugodtam kiengedhetem a lépcsőházba, marad a lakás előterében, nem megy sehová.


Kiskorában még háromszor négyszer nekiindult, de mindig bemajrézott útközben, úgy, hogy még a hazautat sem találta meg. Párszor így megmentettük, jól összenyalt érte, aztán végleg feladta a felfedező utakat. Pedig nincs is ivartalanítva...

2010. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Méghogy a nőstények nem!

Az enyém két hétig csavargott valahol ><

2010. szept. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. szept. 18. 21:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem szokványos, hogy nem csavarog el, de örülj neki tényleg. Mondjuk, ez még változhat, de ha jól érzi magát, valóban hülye lenne elmenni.

A garázs. A cicáknál nagy varázs-szer a finom kaja. Én azzal próbálnám meg becsalogatni a garázsba, vagy akár adhatnál neki ott enni rendszeresen. Egyébként, ha eljön a hideg, fog magának találni olyan helyet, ahol meleg és védett helyen lehet, de mivel kinti cica, nem biztos, hogy ott lesz ez a hely, ahol te szeretnéd. Minden jót nektek!

2010. szept. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!