Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Extrém válogatós macskával...

Extrém válogatós macskával mit tegyek? Kezdem anyagilag nagyon nem bírni a dolgot.

Figyelt kérdés

Van négy darab cicám. Amivel semmi gond nincs, anyagilag eltudom látni őket, a normál kereteken belül.

Ami annyit jelent, hogy van 1-2 fajta eledel, amivel mindig fel van töltve a szekrény, táp, alutasakos...


Kettő válogat. Egyik csak egy bizonyos típusú alutasakost és tápot eszik meg, semmi mást, ez nem is gond, mert ebből tudok venni többet, és a nem válogatós kettő is eszi ezt.


A negyedik cicával van a gond, akinek nem mindegy. Kb ott tartunk, hogy semmit nem hajlandó megenni. Egyedül a száraztápot, de abból is baromi keveset. Az alutasakos, ha picit más az állaga, akkor már nem kell. Egy ideig eszik egy fajtát, aztán mindent elutasít. Csak nyávog, dorombol, várja kaját, ismerem a jelzéseit, de én nem tudom már vele mit tenni, mert az egész életem erre fog rámenni anyagilag, hogy a macska igényeit ellássam...Próbáltam már a legdrágább konzervtől komolyan a legolcsóbb szupermarketes saját márkás cuccait... egyszerűen nincs olyan, ami hosszútávon megfelelne. Próbáltam a nyers csirkehúst, vagy főzve is, az sem kell...Egyszer megeszi, másnap már nem kell, pedig frissen veszem ki minden nap a fagyasztóból, nem hagyom állni kint, hogy esetleg nem olyan az állaga vagy akármi..

Most ezt a Vetri DMG cseppet kezdtem el neki adni, hátha segít rajta valamit, egy hónapos kúrában... mást már tényleg nem tudok tenni.


És igen, mielőtt kérdezi valaki, igen, állatorvosnál is rendszeresen járunk, most is voltunk egy hete, semmilyen problémát nem talált egyszer sem. Rendszeresen van 3 havonta féreghajtózva, kap normális, állatorvosnál kapható spot on-t a többi élősködőre, oltott is, minden évben be van oltva és ivartalanított is (az összes többi 3-al együtt).



2022. máj. 17. 09:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
9%

Nem kell a szr egészségtelen konzervet meg alusat adni neki, kapjon minőségi szárazat és sok vizet.

A száraztáp milyen? Márka?

2022. máj. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
A Royalt hajlandó csak megenni .. semmi mást, abból is csak egy kb két fajtát. Tudom, hogy van jobb, próbáltam már hasonló áru zoopluson kapható tápokat, drágábbakat is, de sajnos nem igazán… sőt egyáltalán nem nyerte el a tetszését.
2022. máj. 17. 09:39
 3/26 anonim ***** válasza:
39%

Xard le őket!


Ha éhes lesz, megeszi még a dögöt is.

2022. máj. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%
Tapasztalatom szerint (5 macskám volt eddig), ami legjobban ízlik nekik, azt is megunják egy idő után. Akkor mást szoktam adni nekik, azután egy idő után (1-2 hét) megint megeszik az előzőt. Pl. itt is a Royal száraztáp a nyerő, többfélét váltogatok, de időnként át kell állni Select Gold-ra.
2022. máj. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%

Tedd akkor ki neki azt, amit megeszik.

Amúgy azért csinálja, mert hagyod. Ha éhes lesz, eszik.

Nekem is vannak cicáim, esélyt se adtam nekik soha, hogy arcoskodjanak vagy manipuláljanak a kaja miatt. Kiteszem nekik. Ha kérik, megeszik, ha nem kérik, meg lehet várni a következő etetést. Ha akkor sem kérik, akkor az azt követőt. De hogy nem rohangálok másik alutasakosért, pástémomért vagy szárazért, az biztos.

(Igen, szeretem őket, de nem ők a főnökök.)

2022. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is van hasonló probléma.

Én olyan cikket olvastam erről angol oldalon, hogy előfordul, hogy a macskának nem elég jó a szaglása, vagy valami miatt romlott a szaglása, és mivel elsősorban szag alapján döntik el az ételről, hogy megfelel-e nekik, így ha nem érzi kellőképpen a szagot, akkor bizalmatlan lesz az étel iránt.

Épp a Royal Caninnak van egyébként erre specializált tápja, de épp tegnap kaptam ilyet alutasakosban is, ma fogom kipróbálni.

Állatorvos amúgy átnézte a fogait is rendesen? Mert van olyan fogbetegség, ahol kívülről nehezen látszik a probléma, de gyakorlatilag elhalnak a foggyökerek, és a fájdalomtól nem esznek.

2022. máj. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
68%
Ha nincs eü oka, akkor ne hagyd magad!
2022. máj. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%
Én is azt mondom, hogy rakj ki egy fajtát. Ha nem eszi meg, így járt. Hidd el, ha éhes lesz megeszi.
2022. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
68%
Az én egyik macskám is ilyen, ráadásul ő allergiás is, szóval elég kevés opció marad. Hatalmas szerencse, hogy a Royal Canin hypoallergén tápját imádja, így azt megeszi. De nedveset most már ott tartunk, hogy azt a kb. kétfélét se hajlandó, amit ehet és eddig szeretett. Házi kosztot még megszagolni se hajlandó.
2022. máj. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Rengeteg féle ízt próbáltam mindenből, sajnos semmi sem vált be, azokon kívül amit vettem.

Prémiumokat, aminek pástétomos állaga van, esetleg nagy százalékban hús van benne, nem pedig 4% hús és ízfokozó és nem szószos, azokat megszagolja és otthagyja azonnal.

Whiskast nem veszek, mert attól olyan büdöset ürítenek, hogy eszméletlen, igaz, hiába is venném, azt sem eszi meg, bár egy időben abból egy fajtát megevett.

Egyedül a Felix vált be, abból is csak a csirke, marha, nyúl, esetleg az a DUO (csirke-vese meg nem tudom milyen ízek vannak benne), a többit, amire azt gondoltam volna, hogy talán megeszi, mert nem szokványos (Felixből ezek a mártásos, Sauces, meg Tasty Shreds)...hozzá sem nyúlt.

Egy időben megette még a Gourmet Gold szószos falatkás konzervet is, de már azt sem, eljutottunk oda.

Tudom, tisztában vagyok vele, hogy ezek a konzervek semmit sem érnek, de próbáltam már a zooplusos 6 darabos konzerveket, amik elvileg jó minőségek, Animonda Carny, vagy akár a Royal alutasakosból is több félét, semmit nem fogad el...

Igen, a másik gond az, hogy nem igazán iszik, ahogy én látom. Bár nem vagyok itthon 0-24-ben, de még a többi cicát látom inni, őt ritkán... Bár a vizelet ürítésével nincs gond, tud rendesen. Ezért is volt jó eddig a nedves eledel,mert az ugye 80% víz, így megvolt a folyadék bevitele is.


A fogai rendben vannak, pont a másik cicám fogköves, amelyiket majd le kell szedetni, de ő eszik, semmi tünetet nem mutat.

És tuti, hogy nem lehet fog probléma, sem pedig szaglás probléma, mert érdekes módon a jutalom falatkát előszeretettel tudja ropogtatni és azonnal megérzi az illatát. De arról is le van már szoktatva, egyre kevesebbet kap, és teljesen kifogom iktatni, mert mint látom, függőséget okoz. Szerencsére a többi 3 cica nem eszi meg a jutalom falatokat (furcsa, de így van).


De most már beleuntam tényleg ebbe a hisztibe, amit napi szinten levág a kajával, ami sok, az sok. Az 5-ös válaszoló véleményét osztom teljes mértékben. Én is szeretem őket, de nem erre fogok keresni, hogy minden pénzem a macska kajákra költsem.

Select Goldot is próbáltam, ráadásul a válogatós macskáknak szánt változatot, hát persze, hogy nem ette meg.

Problémás eset sajnos, de nehezen kezelem már. A többiek megkapják a szokásos kajájukat, esznek, semmi gond nincsen, de ez az egy már tényleg az agyamra megy..

2022. máj. 17. 10:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!