Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tárgyak a cicád kedvenc...

Milyen tárgyak a cicád kedvenc játékai, ami nem bolti macskajáték eredetileg, hanem egyéb tárgy? Tudtok e olyan játékokat (vásárolható játék, tárgy, vagy játék, amit mi játszunk a cicával) ami segíti a kiscica értelmi fejlődését, azaz okosabb lesz?

Figyelt kérdés

2022. máj. 18. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
kavics ,0,5l műanyag flakon
2022. máj. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nálunk: pingponglabda, pörgettyű, hosszú papírblokk, zokni (eddig..de még csak 3 hete van cicánk)
2022. máj. 18. 20:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

összegyürt alufólia


ha az értelmi szintjét akarod fejleszteni, akkor érdemes trükkökre tanítani:


Itt-a-piros-hol-a-piros: Fogsz három kupakot, az egyik alá beteszel egy jutalomfalatot. Viszonylag könnyü rá megtanítani.


Karikán átugrás: Egyik kezedbe fogsz egy karikát, másikba jutalomfalatot. Elöször csak a földön 'átcsalod' a falattal a karikán, aztán picit magasabbra teszed a karikát...


Ilyesmikre meg lehet tanítani

2022. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Lovagló pálca, cipőfűző és zokni meg pingpong labda ugyanúgy a kedvenc játékai között szerepel. Értelmi fejlesztés gyanánt pedig kezdd el tanítani, mint egy kutyát. Teljesen tanítható kajával. Én kiskorában elkezdtem neki tanítani először a pacsizást, hogy amikor "pacsizik", a kezét nyújtja, akkor megdícsérem és kap jutalomfalatot. Aztán rájött, hogyha éhes, akkor hasonló módon tud kérni a mancsával. Utána már nem cska kaja kérésre használja, hanem bármit kér, pacsizik. Ha simogatást kér, a kezed piszkálja a mancsával. Ha ki akar menni, akkor mutogat kifelé, stb. Tud ülni, feküdni, illetve nem 100%-osan, de behívható is. Most ugrani tanítom. Ha szeretnél tippeket, hogy én hogy csináltam, írj privátban nyugodtan.
2022. máj. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Pacsi adást szó szerint 5 perc alatt megtanulta, tud adni öklöst, pacsit és high five-ot. Cserébe juti falit kap 😄 A lefekvés és hengeredést nem tudtam elmagyarázni neki, azt nem tudja. De felugrik bárhová ha mondom neki hogy hopp és mutatom hogy hova ugorjon, asztalra, szekrényre, ablakpárkányra...

Van ilyen etető torony is amiben szintek vannak és lyukon kell kipiszkálni belőle a kaját, ezzel tök jól el tudja foglalni magát ha egyedül is van és habzsolós cicáknak is jó. (Ha gondolod nekünk van egy alig használt ami eladó, írj ha érdekel!)

Kedvence még a sima botra kötött pompon vagy cipőfűző, ez minden bolti jatékkal szemben nyerő. Illetve a konyhában szoktam neki adni jégkockát, azt pofozgatja a padlón, reggel szokta kérni míg csinálom a reggelit 😄

2022. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a papírgalacsin a sláger, simán elszáguld vele a többezres játék mellett. Okosításra pedig azt tudom javasolni, hogy kommunikálj vele. De viccen kívül, beszélj hozzá sokat. Meg fogsz lepődni, mennyi mindent megértenek egy idő után.
2022. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Laca89 válasza:
100%
Több macskám van már sok éve és a kedvenc játékok az alufólia gombóc és a cipő fűző de még ezeknél is jobb a friss kerti gaz.
2022. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Doboz! Kartondoboz minden mennyiségben és méretben. Van neki ágya, kint szigetelt háza, de ha van kartondoboz, akkor nem érdekli se a ház, se a puha ágya.
2022. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A beszélgetést alá tudom támasztani, nem tudom, mennyire fajtafüggő, egyszer régen volt egy házi-sziámi keverék macsunk, amikor beszéltünk hozzá, különféle hangjelekkel reagált, többnyire rövid "nye...nye...mik....nyik...." szótagokkal, értelmes macskaszemekkel, sokszor a teste és farkincája mozdult hozzá, ingott, kvázi gesztikulált is, közben tartotta a szemkontaktust az emberrel!

Értette a hívószavainkat, és jött is simiért, vagy sétálni a kertbe.

Pedig sose tanítottuk semmire, ez mind spontán jött részéről.

2022. máj. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Plüss pikachu fej, Micimackó plüss, fa ruhacsipesz, mérőszalag
2022. máj. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!