Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska invazio ellen mit...

Macska invazio ellen mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

Egy kisebb faluban elek es egy idosebb asszony elhunyt, majd a hatra hagyott harom macskaja atkoltozott hozzank.

Nekunk mar igyis van harom ivartalanitott kandurunk es azokat a szerencsetlen allatokat nem tudjuk etetni pluszba, raadasul ivaros nostenyek. Ezenfelul meg meg sem tudjuk oket fogni.

Szoltunk a polgarmesternek ez ugyben de ot nem erdekli, az elhunyt holgy hozzatartozoi pedig vagy kulfoldon elnek vagy messzire koltoztek.

Ezek a macskak ennek tetejebe atvonzanak kandurokat is hozzank.



2022. máj. 24. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szólni kell olyan állatvédőknek (pl. Maved), akik ivartalanítanak, és esetenként gazdásítanak is.
2022. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudjátok őket megfogni és elvinni menhelyre, vagy gazdát találni nekik a Facebookon, akkor én más civilizált, emberi megoldást nem tudok.

Egy felelőtlen ember viselkedése miatt mi is egy féléves macskahorroron vagyunk túl, ami ráadásul a tőlünk 140 km-re levő nyaralónkba történt.

Durván havi 60ezerbe került a heti leutazásunk, + a kajájuk, de sikerült elnyerni a bizalmukat és számunkra megnyugtató módon rendezni a sorsukat.

Nem irigyellek!

2022. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Helyi állatvédők ék szólj, vagy országos macskavédő szervezeteknek- remélhetőleg nem hajtanak el. Legrosszabb esetben gyepmester. De ha elég affinitásod van, akkor élvefogó csapdával te is megfoghatod őket.
2022. máj. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Egy #3-ashoz hasonló mentalitású szomszédunk volt, aki sörétespuskával lábon lőtte az akkor egy éves macskámat. Az volt a macska szerencséje, hogy nem érte el a combcsontját a lövés, egy műtéttel ki lehetett szedni. Ez több, mint 10 éve történt, és a cicó azóta is él is virul.


Kérdező! Kérj segítséget állatvédőktől, ők be tudják fogni a macskákat szakszerűen, úgy, hogy nem sérülnek meg.

2022. máj. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Árvácska cicamentők is csinálnak ilyet, de ők Miskolcon és környékén tevékenykednek. A Maved országos szervezet, elsősorban ivartalanítanak. Már az is eredmény volna, legalább nem szaporodnának tovább.
2022. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha a saját cicáidat bent etetnéd, nem neszelték volna meg a környék macskái, hogy nálad jól lehet lakni. Régen mi is a teraszon etettünk, és folyamatosan bővült mindig a négylábú vendégkör.
2022. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bent etetem oket, de padalson keresztul bejonnek!
2022. máj. 25. 15:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor zárd be a padlást.
2022. máj. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt is elvannak szaporodva felénk a macskák, de senki nem tesz semmit és nem is zavarja őket.

Például a polgármestert az sem érdekli hogy 20 méteres gaz van a szomszédja kertjében évek óta, meg van 4-5 macskájuk, akik folyton fialnak és járkálnak össze-vissza az utcában kaját keresni, meg csavarognak...Aztán meg ássák el őket a kertben, mert cirmikét elütötte az autó... mert annyira törődtek vele, hogy még ivartalanítani sem voltak képesek, hogy ne kószáljon el összevissza.


De felnőtt macskák is szép számmal járnak ide... Nekem is két cicám így került hozzám, hogy befogadtam, mert hiába zavartam el őket, annyira szelídek voltak, hogy sehová nem mentek. De ennyit és nem többet! Próbálkoznak ide is járni, keresik az ételt, a macskáimat terrorizálják, levizelik a falat, meg minden mást is. Idegesítő.

És tudom, hogy nem a macska a hibás, hogy ivaros, hanem a gazdája, a gazda a hibás, hogy nem ad neki enni, nem törődik vele...De sajnos ez országos probléma, főleg faluhelyen.

És az a baj, ezeket megfogni sem lehet, mert mind félnek, nincsenek hozzászokva az emberi közelséghez, max a kaját eszik meg, ha elmegyek onnan.

2022. máj. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!