Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tenyésztő nem küldi a törzskön...

Tenyésztő nem küldi a törzskönyvet?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy olyan problémám lenne, hogy vettünk egy cicust egy tenyésztőtől, mindenki csak jót tud mondani a a tenyésztőről, a kennel nevét nem írnám ide. Meglett a cicusunk, minden rendben volt megbeszéltük, hogy ivartalanítás után megkapjuk a törzskönyvet. A cica ki lett ivartalanítva, ezt jeleztem a tenyésztőnek fotóval együtt. Nem válaszolt rá hetekig ezért újból ráírtam, akkor válaszolt hogy elfelejtett írni de persze intézi a dolgot. Hetekig megint nem történt semmi. Újból írtam, arra nem volt válasz napokig, így mégegyszer írtam, mert már gyanús volt hogy nincs is meg a törzskönyv. Visszaírt, lefotózta a törzskönyvet, hogy megvan, megbeszéltük, hogy feladja postán. Azóta már eltelt újabb két hét, de a törzskönyv még sehol sincs. Mit tegyek? Persze papír nélkül is imádjuk a macskát, de mégis csak jó lenne, ha nálunk lenne a hozzá tartozó papírja. Valaki járt már így? Már én érzem magam kellemetlenül, hogy megint írogatnom kell egy vacak papír miatt, amit kb. Két perc lenne feladni. Érdeklődtem már másoktól, akiknek onnan van cicájuk, de senkinek sem volt ilyen gondja vele.

2022. máj. 26. 06:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Én írnék neki hogy eddig türelmesen vártál, kap még egy hetet hogy postázza a törzskönyvet, utána kénytelen leszel feljelenteni a rendőrségen és a navnál. Nem fogod ennyiben hagyni a dolgot. Gondolom adásvételit írtatok, amiben benne van hogy törzskönyvet is adnia kell.

Hallottam már ilyenről, főleg bengáli tenyésztőkkel kapcsolatban. Gondolom hébe-hóba bepróbálkoznak.

2022. máj. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Adásvételi van, bele is van foglalva, jogy az ivartalanítás után 30 napon belül ki kell hogy postázza, és az már bőven letelt. Nem értem az egészet, egyáltalán mit nyerhet azzal, hogy magánál tarja a törzskönyvet. Érthetetlen, hogy egy vacak papír miatt kell ilyenekkel foglalkozni.
2022. máj. 26. 08:00
 3/21 anonim ***** válasza:
9%

Én ezzel nem is foglalkoznék. Cica egészséges, ti is boldogak vagytok, ivartalan, szaporodni úgyse fog.


Vagy versenyre akarjátok vinni?

2022. máj. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

#3: Azért foglalkozzon vele, mert törzskönyv nélkül nyilván sokkal olcsóbban vagy ingyen is kaphatott volna macsekot. Ha kell neki, ha nem.


Kérdező: írj neki még egyet, hangsúlyozd, hogy az utolsót mielőtt jogi útra tereled az ügyet. Vagy törzskönyv, vagy vissza a lóvéból!

2022. máj. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
3-as, azért kell foglalkozni vele mert gondolom szép összeget fizettek a cicáért mert tk-s. Mivel nem kapta meg a gazdi a tk-t, a tenyésztőre rá lehetne húzni a csalás vádját, amiért meg börtön jár.
2022. máj. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk versenyre vinni. Nem amiatt vettünk fajtatiszta cicust, hogy mutogassuk, vagy bármi. De ami jár az jár. Nem az a gond, hogy nem lesz meg a papírja, ami ott fog porosodni egy tartóban, hanem az, hogy ha ezt velünk megcsinálja, akkor könnyen megteszi mással is. Szerződésbe van foglalva a dolog. Ennyi erővel én is elállhatnék a szerződéstől és szaporíthatnám égnek világba a macskát, már, ha nem lenne ivartalanítva. Nyílván abból egyből felháborodás, meg rendőrségi ügy lenne. Szerintem alap, hogy a szerződést mindkét félnek be kell tartania. Egy bejegyzett tenyeszrőről beszélünk. Illetve egy darab papírról amit két perc feladni a postán egy csekkbefizetés után. Mindig csak ígéretet kapunk, aztán meg egy "bocsi"-t. Kicsit úgy érzem, hogy a macskákat csak a pénz miatt tenyészti, és miután megvan belőlük a haszon, nem is érdekli mi lesz velük. Az elején amikor érdeklődtünk a cica után, gyakorlatilag be sem mutatkoztunk, és már aznap el is hoztuk a cicát. Csak annyit tud rólunk ami az adás vételin van. Utána egyszer sem kérdezett a macskusz hogyléte felől. Egyik cicás ismerősöm ezt nagyon furcsállotta. Már én is elgondolkodtam rajta, hogy lehet nem is tenyésztő a hölgy, de már olyan régóta csinálják, fent vannak a képek, hogy versenyeken voltak meg, hogy külföldről hoztak cicát, így megnyugodtam. Csak eléggé bűzlik a dolog, és nehogy az legyen a vége, hogy kiderül, hogy csak valami jól photoshoppolt hamisítvány a törzskönyv, és aztán még valami rejtett betegsége is lenne a cicusnak. Jó ez azért elég meredek gondolat. Nem akarok összeesküvést elméleteket gyártani, csak már nem tudom hova tenni a dolgot, annyira abszurd az egész helyzet.
2022. máj. 26. 08:29
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
Mondom, fenyegesd meg hogy feljelented a rendőrségen csalásért.
2022. máj. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az a cirkuszolós típus, de mostmár csak megmondom neki, hogy utoljára írok. Remélem nem kell jogi útra vinni. Kész őrület.
2022. máj. 26. 08:48
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Jó, de most vagy félreteszed ezt a hozzáállásodat, vagy kiállsz magadért. Gondolom szép összeget fizettél, mert tk-s a cica, nem? Mivel nem kaptad meg a papírt, bizony a tenyésztő csalást követett el.
2022. máj. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
Keresd meg azt az egyesületet, ahol törzskönyveztet a tenyésztő.
2022. máj. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!