Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom összeszoktatni a...

Hogyan tudom összeszoktatni a két macskát?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves macskám és jött hozzánk egy 2 hónapos kiscica, a kicsit nem érdekli a nagy, legszólívesebben játszana vele, viszont a nagy morog és fúj rá.

2022. máj. 28. 13:54
 1/3 anonim válasza:
89%
Majd megszokják egymást!
2022. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nem is biztos, hogy össze fognak szokni, van hogy egyszerűen nem jönnek ki, mivel alapvetően a macskák magányosan élnek. Persze lehet, hogy puszipajtások lesznek, nálunk azok lettek (igaz, egyik se volt felnőtt). Ne erőltess semmit, adj nekik teret, majd lerendezik. Kapjanak külön enni, ne kényszerítsd őket egy helyre, szépen lassan érdeklődő(bb) lesz a nagy is.
2022. máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, én feladtam.

Van 2 saját 3 éves, ivartalanított lány cicám, kinti-bentiek, de sokat vannak inkább bent.

Befogadtam az egyik közeli házból ideszökő, kis 4-5 hónapos cicát.

Nem ment haza, a gazdái úgy voltak vele, ha elmegy, nem tudnak vele mit csinálni, így itt maradt. Kicsi volt, sovány, bolhás... egyszóval mostoha körülmények közül jött ide.

A saját macskáim azóta állandóan verik, főleg az egyik. A kiscica szó szerint kerüli őket, mind az udvaron, mind pedig a házban. Meglátja a nagyokat és szó szerint bújkál, mint aki megvan ijedve... Azóta eltelt kb 4 hónap, semmi nem változott...

Közben idekerült egy kandúr cica is (ivartalanítva ő is) ő inkább kinti, nem akar bejönni, de ezt az előbb írt kiscicát ez a macska is állandóan kergeti, meg meg akarja verni, meg lapos kúszásban várja mikor indul el a macska és ugrik neki...

A sajátjaim közül az egyik, aki pont a kicsit veri, az meg az új kandurtól fél... A másik sajátommal meg kölcsönösen tartanak egymástól... Érdekes.

Nem szabad több macskát együtt, egy helyen tartani, mert a macskák alapvetően rühellik egymást, területközpontú állatok, nem falka állatok, mint a kutyák..A tesó cicám is csak elviselik egymást, ők is megtartják a 3 lépés távolságot, néha ők is kergetőznek...Én is megfogom oldani, hogy a házba csak a sajátok jöhetnek be, a két befogadottnak meg csinálok egy fütött helyiség a nyári konyhán télre, és ott fognak aludni, mert jelenleg van itthon rokon, aki nem dolgozik, tud rájuk figyelni, ha épp összeakarnák verni egymást... de itt ha itthon nem lenne senki, akkor az egész házat és egymást is szétvernék.

2022. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!