Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehetne még egy macskám?

Hogy lehetne még egy macskám?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves ivartalanított cirmos lány cicám.

Felajánlottak nekem egy nem rég született kisfiú macskát. Fogalmam sincs hogy megférnének-e egymás mellett vagy valahogy össze kell őket szoktatni vagy hogyan is megy ez. Valaki tudna tanácsot adni? Nem szeretném, hogy baj legyen köztük. (Panelban élek nem nagyon tudnám őket külön elzárni, de nem lennének sokat ember nélkül.)



2022. máj. 29. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
2022. máj. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem lehet megmondani, hogy elfogadja-e a cicád a kicsit. Nálunk kétszer fordult elő, hogy "egyke" cicánk mellé kiscicát hoztunk. Az egyik ivartalanított nőstény, a másik ivartalanított kandúr volt. Egyik sem szerette meg a kicsit, bár nem bántották. Kétszobás városi lakásban lakunk.
2022. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első pár napban az idősebb fújni fog a kicsire, esetleg nehezményezi, hogy a kismacska izgágább, folyton játszani akar. De jellemzően azért össze lehet őket szoktatni.
2022. máj. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nővéremék a 4 éves nőstény, ivartalanított sziámijuk mellé vittek egy fiú sziámit. Először nagyon nem örült neki, napokig fújt rá, teljesen sértődött volt, viszont néhány héten belül nagyon jó barátok lettek.
2022. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem sikerült ez a dolog. Először két cicát hoztam, két tesót egy helyről. Ők, ugye mivel megszokták egymást, elvannak, néha vannak kisebb kergetőzések, morgás, de ennyiben kimerül. Nem nagy barátok ők sem, nem bújnak egymás mellé, nem alszanak együtt, de megférnek. Kinti bentiek, mindkettőnek megvan kint és bent is a saját területe. Itt jött a képbe egy befogadott cica, aki hozzam csapódott, hiába zavartuk el, hiába vittük vissza ahol feltételezhetően lakott, nem ment el, így itt maradt. Eleinte nem engedtem be azokra a helyekre, ahol a sajátjaim szoktak lenni, külön a pincében csináltam neki helyet. Az udvaron fokozatosan néztem mit csinálnak, hol az egyik macskám kergette, hol a másik, a kismacska csak visitott (ő egy év körüli, a másik kettő három). És miután ő is ivartalanitva, oltva lett, őt is összeengedtem a többivel bent is. Nem működött… szőrtépés, verekedés, bunyó… nagyon utálják, pedig eltelt azóta 5 hónap. A kiscica továbbra is fél a nagyoktól. Kerüli őket
2022. máj. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Látom vannak itt vegyesen dolgok.

Alapjáraton amúgy nagyon nyugodt macskám van. Szereti az embereket a kutyákkal is jól kijön remélem elvisel egy cicát is.

2022. máj. 30. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!