Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez nem állatkínzás?

Ez nem állatkínzás?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek van egy 4 éves ivartalanított kandúr cicája amit már KB: 2 éve nem enged ki a lakásból a szabad levegőre.


Az előzménye az volt, hogy a cica kinti - benti macska volt de KB 2 éves korábban egy barom megmérgezte. A cica nagyon beteg volt (haldoklott) hányt a fenekéből vér folyt stb... A cica az állatorvos odaadó segítségével felgyógyúlt, majd ezt követően a gazdája ivartalanította.

Viszont azóta egyszer sem engedi ki a házból állandóan csak a lakásban van. Ez így nem állatkínzás? Gondolom a cicának is jóesne néha a levegőre kimenni.



2022. máj. 29. 17:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem az.
2022. máj. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Végignézni, hogy megmérgezik, nem kínzás?

A mieink is csak bentiek, ugyanilyen okokból. Régebben nekünk is kijárós macskáink voltak, de sokkal zsúfoltabb és veszélyesebb a környékünk egy macska szempontjából mint 15-20 évvel ezelőtt volt.

2022. máj. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Sokkal nagyobb kínzás hagyni, hogy kóboroljon, elüsse egy autó, megmérgezzék.
2022. máj. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Az enyémek kintiek-bentiek, de ilyen előzmények után én sem engedném ki őket többet.
2022. máj. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon fordítva látod a világot, kérdező. Odakint van veszélynek kitéve a cica nem a lakásban.
2022. máj. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem. De az, amikor kis lakásban tartanak nagytestű kutyát, és kizárják az erkélyre, az igen.
2022. máj. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez nagyon nem. Gondolkozz már. Akkor jelentsünk fel mindenkit aki pl panelban lakik és bent tartja a macskáját, igaz?
2022. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Ezt úgy hívják, hogy felelős állattartás.

Az ismerősöd a saját hibájából tanult és változtatott. Szomorú hogy te nem tudsz tanulni az ő hibájából.

2022. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Jól teszi főleg azok után hogy majdnem meghalt a macskája akit nyilván nagyon szeret.Nem mindenkinek olyan a macska hogy mindegy mi lesz vele majd vesz másikat vagy bármilyen állat.Neki fontos a biztonsága.Nekem is fontos volna és ha lenne macskám én sem engedném kóborolni mert hiányozna a francnak a stressz hogy vajon épségben hazatér e hozzám.

Nem is értem mások hogy tudnak úgy nyugodtan lenni hogy össze-vissza császkál az állatuk.Nekem is vannak állatkáim és nagyon fontos a biztonságuk mert nem akarom őket elveszíteni hacsak nem a természet szól közbe mivel nekem teljes értékű családtagok.

2022. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Kedves előző, én vidéki vagyok, mégis benn van mind a két macskám... ugyanis a védett énekesmadarak és gyíkok komoly, félig kibelezett, félig széttépett gyűjteményét vonultatták fel nekem...

Az nem állatkínzás? Emellett még természetkárosítás is, ezek védett állatok.

Ki szoktam rakni a macskákat a takarmányosba, ahonnan nem tudnak kimenni... mert azért jószágot tartunk, a takarmányosban van egér is, patkány is. Ott aztán annyit vadásznak éjjel, amennyit akarnak.

De ki, a szabadba, a kertbe nem mehetnek. Féltem az itt fészkelő madarakat... ritkaságok is vannak köztük.

2022. máj. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!