Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Árt az ember egészségének, ha...

Árt az ember egészségének, ha a cicát a lakásba beengedjük?

Figyelt kérdés
Ezt csak azért kérdezem, mert van két nagyon édi cicusunk, és kinti cicák. Mi falun élünk, és ilyenkor télen megsajnáljuk, olyan hideg van, be szoktuk mostanság engedni őket, hadd melegedjenek. De mivel a macsek köztudott, hogy mindenfele mindent bejár, ő több mindent összeszedhet...És így ha az ember beengedi, nem kaphat el tőle valami betegséget??? Inkább maradjon csak kint??? Egyébként szép tiszta, egészséges cicák, de akkor is. Én szeretném ha bent is lehetnének, de egy kicsit félek, és sok ember riogat is vele, hogy nem egészséges...
2008. jan. 1. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük csak,van a macskanátha,amit elkaphatsz,de gond nélkül végig megy a szervezeteden,és akkor már védett leszel egy életre.Ilyen a toxoplazma is.Ne gondolj nagy betegségekre.1-2 nap láz és kész.Egy egészséges felnőtt vagy gyermek immunrendszerét nem viselik meg nagyon.(Csecsemő és terhes kismama más tészta.)

A harmadik,amiről tudok az a bélféreg,de az is gyógyszeresen kikezelhető.(No meg a székletedben lévő fehér kukacok egértelmű jelei.De ha szoktatok a cicáknak féreghajtót adni,akkor nem hiszem,h férgesek lennének.)

Amúgy nem kell félni tűlük.Én gyerekkoromban együtt ettem a cicával.Egy falat süti a macsnak egy nekem.Soha eszembe sem jutott,h bajt is kaphatok tőlük.

2008. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Macskanátha, veszettség ellen be lehet oltani őket, féregteleníteni meg lehet tablettával... tehéát ez nem lehet akadály :) nálam is kijárnak, de be is jöhetnek.
2008. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
23 éves vagyok és nézegetve a gyerekkori fényképeimet kevésen vagyok macsek nélkül lencsevégre kapva:).Bár kertes házban lakunk a cicák többet vannak bent,mint kint:) Még nem kaptunk el tőlük semmit sem!:) Nyugodtan telepedhetnek sztem a fotelbe a törpedorombolók! Hidd el,meg fogják hálálni!
2008. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!