Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, ha kicsit vadabbul...

Normális, ha kicsit vadabbul játszik a 9 hetes cica?

Figyelt kérdés

9 hetes nőstény kiscicám van, kb 4 napja van velem eddig engedte hogy simogassam, dorombolt, bújt az emberhez.

Ma délután óta meg olyan, mint akinek elmentek otthonról. Mindent szétkarmol, futkos jobbra-balra vadássza a bokámat, harapdálja a kezemet. Mit tehetek vele? Vagy ez az igazi énje?

Tudom még picike, tanulnia kell és fejlődnie. Neki még minden játék, csak közben a karmolászás, harapás nekem is fáj.

Próbáltam már, hogy mikor megharap felkiáltok, de bagózik rám.


2022. jún. 4. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Most próbálgatja az erejét, ez természetes. Mindenképp most kell lefektetni a határokat, ha valami fáj, határozott NEM és odébb rakod, nem foglalkozol vele. De ha nagyon erőszakos, simán rá lehet paskolni az orrára is. Na nem bazi nagy saller, csak kis suhintás. Az anyamacska is odacsap, harap, ha valami fáj neki.
2022. jún. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

9 hetesen meg messze nem lehet megallapitani azt, hogy a macska milyen jellem lesz kesobb. Majd olyan 7-8 honapos koraban mar gondolkozhatsz ezen, akkor mar latszik, de 1 eves koruk utan nyugszanak le igazan.

Tok normalis kolyokmacska, de termeszetesen szolj ra, amikor harap, esetleg allj fel es hagyd ott.

2022. jún. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vegyél neki ját~kokat, botos, lézer, labda stb. Ezekkel fáraszd le.

Vehetsz fel vastag pulcsit és rászoktathatod hogy abban haraphat, enyém is tudja. Ha harapni akár, nyávog, látom a fején hgy ez kell neki (én hagyom hogy kiélje magát, elvégre ragadozó), mondom neki "várj", ilyenkor tudja, mindjárt jövök pulcsi a beöltözve és rávetheti magát a kezemre. Ha nagyon belemelegedne akkor leállítom, elvonom a figyelmét. Már felnőtt cica így van macskamentás hosszú párnahengere, na azon kiélheti magát, ott elgurulhat a gyógyszere, azt tépi ezer foggal&körömmel.

2022. jún. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!