Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanitás után miért...

Ivartalanitás után miért csinálja ezt a cica?

Figyelt kérdés

A barátnömnek a macskájárol van szó. A kis pasi 6 honaposan lett ivartalanitva. Most lessz 2 éves és az utóbbi idöben éjszaka csak ugy ráül a barátnöm karjára és élveszkedik rajta. Eddig 5-6 szor fordult már elö, de elég sok idö után szerintem.


Annyit nem tudok a macskákról gondoltam megkérdezem töletek


Rendszeresen viszi a macskákat állatorvoshoz ök azt mondják minden rendben van



#macska #állatorvos #Kanos cica
2022. jún. 6. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megesik az ilyesmi. Nálunk a takaró csücskét fogja a szájába (fogai közé), és félreérthetetlen mozdulatokat tesz. Aztán bevackol és elalszik.

Ő is ivartalan.

2022. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nem alszik hanem nyávog ha elhúzza a karját ma reggel küldött képet ki van karmolva a keze eddig nevettem rajta de szerintem kezd furcsa lenni mivel benti macskák lehet unatkoznak de rendszeresen foglalkozunk velük mindennapos játék is van meg mindig kinyitjuk a teradz ajtót nyáron hogy kicsit kimenjenek
2022. jún. 6. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Ez dominancia lesz. A macskák is hágó mozdulatokat tesznek dominancia esetén, akárcsak a kutyák, vagy más állatok. Az ivartalanítás nem szünteti meg a dominanciát. Nem kéne hagyni, mert be fog kattanni és veszélyesség válhat.
2022. jún. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor ilyen estben most mitévök legyünk? Mert valahol feltünt nekem ugye az állandó nyávogás hogy vele legyen foglalkozva amióta csak ismerem a barátnömet lassan azt gondolom hogy a macska féltékeny és mintha a barátnömet tulajdonmak tekinti pedig mind a 2 állat ugyanammyi szeretet és törödést kapnak és az idösebbik nem ilyen 2 éves és 1.5 ek
2022. jún. 6. 16:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen lehet, hogy féltékeny. A harapásért/karmolásért meg lehet ám büntetni: hangosan, erélyesen rászólni; orrára pöckölni, ágyból kiparancsolni, éjjel a hálószobából kizárni. A siker nem garantált; lehet, hogy az ajtó előtt fog bömbölni, amíg vissza nem lesz engedve. De egy próbát megér.
2022. jún. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is féltékeny, kijelöli magának a területét, ami a barátnőd. Napközben szeretgesse többet, játékkal full fárasszátok le este (botos játék, lézer stb), amíg full ki nem dől és csak fekszik😏.

A büntetés is jó megoldás, rá kell venni hogy ez a karon maszturbálás 🤣 nem az elvárt viselkedés, ki lehet a szobából zárni miután leszidta. És ha nem csinálja, csak odabújik, akkor dícsérgetni kell.

Az se segített ha nevettél, nevettetek rajta, mert a pozitív visszacsatolást figyelik és amivel kiváltották arra rászoknak éa rendszeresen csinálják.


Következetességgel és kitartással le lehet bármiről nevelni a macskát. Nagyon kitartóak, lásd a vadászatot, bennük van, de szeretettel, ha más területen megvan a maguk "akarata" (pl amikor ő akar játszani, megkapja amit akar), akkor bármire rávehetöek.

2022. jún. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát meglehet tegnap megint neki esett ugyértem nevettünk legelöször de csak egymás között ugye nem a cica elött de az mindegy is majd valamivel próbálkozunk mert ez lassan sok meg az hogy ugye nappal alszik hiába játszunk 1 órát minimum lefekvés elött neki ugye sosem elég mikor mi már kivagyunk meg lefekvéshez készülünk akkor meg kezdödik a keserves szerenád majd megoldjuk ugye nem mindig alszom nála akkor rendben van nem mer a macska fel se menni az ágyra de ha nem vahyok ott az az elsö
2022. jún. 9. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!