Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél éve van nálam egy befogado...

Fél éve van nálam egy befogadott cica. Gondoltam, ne legyen egyedül örökbe fogadtam egy másikat (a régi fiú, az új lány, természetesene mindenki ivartalanítva). A régi cica teljesen megsértődött, hozzá se tudok érni, karmol, harap. Ez normális?

Figyelt kérdés
Ez normális? Megbocsájt valaha?
2022. jún. 7. 07:15
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Persze :) Állatoknál nincs "örihari". Nem is rád mérges, hanem a másik macskára, csak rajtad vezeti le, mert egy kicsit gyáva :D Majd megszokja az új cicát.
2022. jún. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, megbocsát majd. Ne erőltesd a simogatást, a felvételt, ha tiltakozik, de próbálj vele barátkozni: jutalomfalattal, létesíts vele kontaktust erőltetés nélkül. Majd idővel feloldódik.

Nekem az egyik macskám annyira "sértődős", hogy ha elviszem állatorvoshoz, utána legalább két hétig fasírtban van velem. Mikor elköltöztünk, hónapokig alig tudtam hozzáérni, már óbégatott és tolt el magától, pedig amúgy előtte rám volt akaszkodva teljesen. Ugyanez volt akkor is, mikor befogadtam az utcáról egy másik cicát.

Idővel megbékél, csak finoman nyiss felé, hagyj neki időt, hogy elfogadja az új helyzetet. A macskák általánosságban nem szeretik a változást.

2022. jún. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Úgy látszik, minden macska nőnemű :D még a bakmacskák is :D
2022. jún. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mióta van nálad a második cica? Kell pár hét mire megszokják a helyzetet, mikor hazahoztuk a második macskát (mindkettő lány, az idősebb akkor már ivartalan volt) az első napokban még a szagára is borzolt, morgott és fújt, 2 hét múlva együtt aludtak. Azt az infót kaptam hogy ez még zökkenőmentes és gyors összeszokásnak számított.

Gondolj bele a lakásodat tulajdonképpen a saját területének tekinti, az ő kis birodalmának, erre a hülye kopasz kétlábú majom hoz egy idegesítő kis vakarcsot aki valószínű folyton cseszteti, neki ez a hatalma szembeköpése, persze hogy meg fog sértődni az elején :D

2022. jún. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm a megnyugtató válaszokat!

Az új cicát még csak szombaton hoztuk. Ezek szerint csak türelmetlen vagyok...

Nagyon remélem, hogy megszokják egymást, mert én teljesen kivagyok :(

2022. jún. 7. 07:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem törvényszerű, hogy öribarik lesznek. Van, hogy csak megtanulnak minél kevesebbet konfrontálódni és lehetőleg elkerülni egymást.
2022. jún. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mondjuk a régi pont ragaszkodóbb lett hozzám, amikor új kiscica jött, viszont 1-2 hónapig pofozta meg terrorizálta az újoncot. Aztán mist már 1 éve teljes egyetértésben rosszalkodnak, meg a lopásban mindig egy húron pendülnek.

Egyedül ha a kicsi szekálja a nagyot, és elég neki, akkor ráfúj.

2022. jún. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelően kell őket összeszoktatni. Ha ez nincs meg, lehet hogy örök életükre utálni fogják egymást! Tele a youtube ilyen videókkal! Javaslom Jackson Galaxyt.
2022. jún. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, nem kellett volna rögtön összeengedni őket.

Külön szoba, később korlátozott érintkezés biztosítása pl résnyire nyitott ajtónál, közös etetés résnyire nyitott ajtónál azonos időben, egymás szagának megismertetése amikor a másik macska nincs ott, majd óvatos összeengedés.

2022. jún. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3-as, igen, minden macska királylány. Még a kandúrok is :D De így szeretjük őket.
2022. jún. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!