Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hány a macska?

Miért hány a macska?

Figyelt kérdés
A múlt hónapban meg ma is szőrt hányt a macska, igaz, nem sokat. Azért nem értem, mert kap szőrcsomó elleni tápot, elég régóta ráadásul. Következő hónapban lesz egy éves, kb fél éves kora óta adunk neki ilyen speckó tápot, eddig nem volt semmi „problémája”.

2022. jún. 8. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy többet tisztítja magát, vagy eleve jobban hullik a szőre. Időnként ha sok szőrt nyelnek, azt kihányják.
2022. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A szőroldó nem arra való, hogy megszüntesse a macska gyomrában felgyülemlett csomók kihányását, hanem sokkal inkább arra jó, hogy az ne álljon össze annyira a cica hasában, hogy abból később súlyosabb probléma lehessen. Ha időnként nem öklendezik fel gombolyagokat, az azért rossz, mert a későbbiek folyamán elakad a szőrcsomó az emésztőrendszerben, így bélelzáródást okozva, ami életveszélyes állapot.

Szóval semmi gond sincs a speckó táppal, rendesen teszi a dolgát :)

2022. jún. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Használj furminátort, úgy kevesebb szőrt fog benyelni a cica és elkerülhető a szőrcsomó is.
2022. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Hat ha royal canint eszik, akkor azt inkabb valtsd le. Draga es nincs benne hus.


Nem kell, hogy a tap szoroldos legyen, mert melle adhatsz neki pasztat, ami meg jobb is.

2022. jún. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 😊 Utolsó, nem Royal Canint eszik, Purinát, Friskiest és Real Nature-t szoktunk neki általában adni, tehát nem egyfajtát, inkább változatosan.
2022. jún. 8. 12:06
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es: én jelenleg Royal Canint adok a macskámnak, mert tenyésztőtől vásároltuk és ott azt kapott, de mostanában szeretnénk váltani másikra :) A Maine Coon esetében Concept for Life-ot kapott, de egyébként érdekelne, hogy te milyen jó tápokat ismersz még? Tudnál esetleg tanácsot adni ebben számomra? Az ár mindegy, úgyis én döntök, csak néhány olyan márka érdekelne, amit tényleg érdemes lenne megvenni, mert a Royal Canin tényleg elég silány és túlárazott valami, már az általunk ismert tenyésztők többsége is átállt másra :)

A jelenlegi cicánk brit rövid szőrű, szóval örülnék valami fajtaspecifikus tápnak, esetleg - mivel nemsokára érkezik hozzánk egy Maine Coon is - olyannak, amit mindkét fajtának tudok adni egyszerre (a méretükön kívül nagyjából hasonló fajtabetegségeik vannak, HCM, stb...).

2022. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én perzsa cicám is sokat szokott hányni, pedig jó minőségű szőroldós tápot kap, plusz szőroldó pasztát is.
2022. jún. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6: a Select Gold_ot tudom ajánlani, Freesnapf term~k. Esetleg Premier, az is az.

Selectből rohadtsok száraz ám, ha jól emlékszem Main Coon-nak külön. Premier a konzervből csúcs. Mi cicáink is így kapják.

2022. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En nem hiszek annyira a fajtatapokban, szerintem a lenyeg az, hogy magas hustartalmu es jo minosegu legyen. Meg ha osszehasonlitod mas hasonlo minosegu tappal a fajtatapot, kb nincs is elteres, ugyanazok a vitaminok vannak bennuk.

Nalunk amugy az applaws es a purizon bevalt, ezeket a tapokat, illetve kulonbozo izeket szoktam felvaltva adni, mert par honap utan raun a cicus es valtani kell :D

2022. jún. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!