Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet baja a cicának, ha...

Lehet baja a cicának, ha utcáról behozott madártollal játszik?

Figyelt kérdés
Nem régiben hazahoztam egy (talán varjútól származó) madártollat, amit a benti cicám ellopott, azóta ez a kedvenc játéka. Elkaphat emiatt valamit? Rendszeresen kezelve van külső és belső élősködők ellen, valamint az oltásai is rendben vannak.

2022. jún. 9. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kint amikor tollastól befalja a verebeket, akkor nem lesz baja?
2022. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Ha meghal egy madár a tetemére sok bogár, patkány, stb rá tud és rá szokott járni. Ami nyilván főleg a húsára lesz igaz, de a tollon keresztül jutnak oda.

Amíg nem tudod megállapítani, hogy a toll nem csak úgy kihullott egy szálló madárból vagy egy dögevő seperte arrébb, addig szerintem nem érdemes ilyennel játszadozni. Tök jó műtollak, toll utánzatok vannak amit szintén szeretne a cicád, és jóval biztonságosabbak.

2022. jún. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
És mi a francnak vitted haza azt a nyavajás tollat? Ha meg ennyire félsz, miért nem veszed el tőle?
2022. jún. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek mindenkitől az idióta kérdésem miatt. Nem kérek több választ.
2022. jún. 9. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi ideje játszik vele, azt írod csak "azóta". Ha már jóideje, napok, hetek óta és nincs baja, megúsztad!

De legközelebb tényleg nem ártana ezzel jobban vigyázni, esetleg fertőtleníteni és jól leöblíteni, bármit is viszel haza (akár labdát stb) mielőtt odaadod neki.

Utcán találtam már én is labdát, jól fertőtlenítettem stb, cicámnak 3éve egyik kedvenc játéka

2022. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően egy oltott cica nem lesz tőle beteg. Ellenben én azért lemosnám és adnék a macseknak egy adag féreghajtót, mert azért mégse egészen tiszta az a toll :)
2022. jún. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!