Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vigyem magammal a cicámat...

Vigyem magammal a cicámat költözéskor?

Figyelt kérdés

Mentett cicáról van szó, kiskorában kidobták, és egy anyacica fogadta be a többi pici mellé.

Jelenleg 2 éves, másfél éve van nálunk. Szerintem bánthatták, mert iszonyatosan félt, már volt feliway párologtató, és állatorvostól kapott nyugtató is... Most eljutottunk odáig, hogy szüleimhez is bújik, csak az alomba pisil, és nem rohan el minden zajtól. Na itt jön a buktató. Van egy másik cicánk akit imád, nagyon nagyon kötődik hozzá. Ha a másik bekéreszkedik a szobámba, akkor ő is rögtön jön utána. Együtt alszanak, fürdetik egymást, játszanak, stb. Viszont hozzám is nagyon kötődik, én vagyok akiben a legjobban bízik, mivel a rehabilitációjának nagy részét én csináltam. Anya mondta hogy mikor elmegyek suliba, utána pár percig mindig nyávog, és keres. Szóval a probléma adott... Se nélkülem, se a másik cica nélkül nincs meg, viszont azt a macskát semmiképp nem viszem magammal, mivel neki apa a nagy kedvence, engem jóformán csak megtűr. Van még 3 évem a középsuliból, szóval nem mostanában fogok elköltözni, de egyre jobban nyomaszt ez a kérdés. Azon is gondolkodtunk anyáékkal, hogy befogadhatnánk egy harmadik cicát, és akkor vele is összenőhetnének, aztán őt is vinném magammal, így kevésbé lenne neki megrázó.



2022. jún. 9. 14:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Nehogy már most 3 évvel korábban azon szorongj, hogy majd 3 év múlva mi lesz a macskával! És anyád ebben partner partner? Már bocsánat, drasztikus válasz, de arra sincs garancia, hogy meglesz még 3 év múlva, bármi történhet. Mint ahogy arra se, hogy te 3 év múlva elköltözöl. Éld az életedet, egyébként meg szoktasd meg a macskát ahhoz, hogy nem vagy mindig vele. De attól még befogadhattok még egyet, ha van rá kapacitás.
2022. jún. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez így érdekes, azt se tudod hová fogsz költözni 3 év múlva... Mi van akkor ha befogadtok még egy cicát aki mondjuk ahhoz a cicához fog kötödni aki apukádé, úgyanott vagy mint most. A kisebbik meg lehet félni fog az új macskától, ennek nem sok értelme van, hogy kitalálod a mentett cicának szerzel egy új barátot és probléma megoldva.


Attól nem fogja kevésbé szeretni a meglévő társát.


Lehet nem is költözöl el 3 év múlva, lehet egyetembre mész, kollégiumba nem vihetsz cicákat, albérlet esetében kérdéses.


Az, hogy te elmész suliba és kis ideig nyávog, nem tragédia egyébként. ,, utána pár percig mindig nyávog, és keres" tehát tud nélküled lenni, azért a suli nem egy 10 perces elfoglaltásg számodra és meg van nélküld.

2022. jún. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"Nehogy már most 3 évvel korábban azon szorongj, hogy majd 3 év múlva mi lesz a macskával!"

Jaj bocsánat tényleg sokkal jobb lenne ha ott állok majd a bőrönddel teszem azt 5 év múlva, a taxi kint a ház előtt, és akkor elgondolkodok hogy ja amúgy a macska jön vagy marad? Nem tudom miért akarok előre gondolkodni. Egyébként tudom hogy nem fogok egyetemre menni, és albérletbe sem. Leírnám miért, de az most lényegtelen. És az elég ritka hogy fiatal benti cica rendszeres orvosi ellenőrzés mellett 5-7 évesen csak úgy meghal.

2022. jún. 9. 15:19
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az rendben van, hogy foglalkoztat a dolog, tervezel, de leírásodban te magad írod egyre jobban nyomaszt ez a kérdés, ez nem jó. Azzal törödj ami most van és szorongj azon mi lesz 3 év múlva.


Két opció van: ott marad a cica vagy veled megy (ha olyan helyre költözöl ahová lehet vinni viszed magaddal) Nem csak a cicáról van szó szerintem, te magaddal akarod vinni, mert szereted; ami nem baj, sőt jó :)


Ha olyan életmódot lesz, hogy sokat tudsz vele lenni, nem hiszem, hogy gond lenne neki. Ha belegondolsz nem csak a macskabarátjától lesz elválasztva, hanem a szüleidtől is, azért őket is szereti. Szülőket meg csak nem "veszel" másikat, hogy tud őket is vinni.


Az ottmaradó macskának is kéne akkor egy új társ, vagy ha befogadtok most még egyet akit szintén viszel akkor 2, ezen a logikán tovább haladva.


Természetesen fogadjatok be még egyet, ha szeretnétek de csak azért, hogy 2 vel költözz semmi esetre se.

2022. jún. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A 3 évre előre rágódni meg a bőrönddel állok az ajtóban között van némi átmenet. Nincs itt az ideje annak, hogy ezen most gondolkozz. 3 évre előre nem lehet tervezni.
2022. jún. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
3 év múlva lehet már nem is él a macska, vagy nem is mész továbbtanulni.
2022. jún. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Korrekt válaszokat kaptál, semmi jogalapod ilyen stílusban válaszolni. Látod, reméljük, 3 év múlva érettebb leszel.
2022. jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Mert az első válasza olyan kedves hangnemű volt :)
2022. jún. 9. 15:58
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
Semmi rosszat nem látok az 1. válaszban, most kötözködni akarsz velünk vagy mi?
2022. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Annyira naív vagy! Egyáltalán honnan veszed, hogy 3 év múlva el fogsz költözni?

Friss érettségivel nem mész semmire, utána még akár évekig jársz egyetemre, szakiskolába, ha kollégista leszel oda nem viheted. Ha szakmád lesz 3 év múlva, is évekbe telhet, ha egyáltalán valaha egyedül el tudod tartani külön magad, vagy lesz egy párod, aki utálja a macskákat. Lehet, hogy az a költözés 10 év múlva lesz aktuális, amikor már szóba sem jön, hogy elvidd, mert már idős, ha egyáltalán él még.

2022. jún. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!