Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagy baj, hogy a 4 éves benti...

Nagy baj, hogy a 4 éves benti cica kölyökkora óta nem volt féregtelenítve?

Figyelt kérdés

Oltásra évente járunk, egyéb probléma miatt most pluszban is voltunk állatorvosnál, látta az kiskönyvet, de egyszer sem említette, hogy kéne.


Nekem ő az első cicám, nem tudtam, hogy nekik is kell, ha csak bent laknak, ma olvastam csak utána, mert láttam egy cikket a témában.


Két hét múlva megyünk vissza kontrollra, akkor majd megbeszélem az állatorvossal is, de most aggódok, hogy baj lehet belőle.



2022. jún. 12. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Mindenhol ezt írják, de mi se féregtelenítettük őket nagykoeukban már, és az ismerőseink se. Soha nem is voltak férgesek.
2022. jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Háromhavonta kell.

Nekem még így is volt már férges az egyik macskám. Pedig rendszeresen kapják. Az alomtálca takarítása közben találtam a kakijában egy hatalmas férget, olyan vastagságú volt kb mint egy spagettitészta, a hossza pedig kb 10 centi. Kihalásztam, ziplock tasakba tettem és a macskával együtt elvittem az orvoshoz. Mondta, hogy simán az ember bevihet a lakásba petét a cipője talpán. Leveszi a cipőt az előszobában és elteszi, majd a macska elég ha odalép ahol a cipő volt, utána nyalja a tappancsát, és már meg is van a baj.

2022. jún. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baja, ha férges lenne 4 év alatt feltűnt volna. 😊


Mész úgyis vele dokihoz, kérhetsz tőle tablettát majd.


Semmi baja nem lesz,ne aggódj.

2022. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Igen szükséges, mert az gyengíti az immunrendszert,később komoly betegsége is lehet
2022. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
67%
Nálunk félévente van 1x és évente az oltások
2022. jún. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6%
Az. Az meg mégnagyobb, hogy be vsn zárva szerencsétlen
2022. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

En is egy picit lazabban veszem, mert benti es nem kap nyers hust, igy az ajanlott 3 havi helyett fel evente kap fereghajtot.

Meg soha nem volt ferges igy a 10 ev alatt.

2022. jún. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Benti macskának gyorsan észre lehet venni ha vérzés, de ha az is akkor is gyorsan kezelhető. 3 havonta kell a tabletta.

5, 6 válaszára inkább nem írok semmit. Lehet kint tartani macskát, de akkor csináljuk már normálisan.

2022. jún. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!