Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kezdő macskás vagyok/leszek....

Kezdő macskás vagyok/leszek. Mi kell az első pár hónapra?

Figyelt kérdés

Hamarosan egy menhelyi kölyök macska kerül hozzánk (benti tartásra). Eddig a következő dolgokat gyűjtöttem neki össze: alom, fedett almos tálca, lapát. Ivókút, etető tál, alátét. Smilla 200g kitten konzerv (30db), smilla kitten száraz (5kg). Ágy, kaparófa kis bújókkal, kaparó matrac, macskaháló (ablakra), szállító táska és játékok.


Mi az amire szerintetek még szükség lehet?



2022. jún. 12. 17:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
70%

Fressnapfban mi vettünk ilyen macskaszőnyeget amit a vécé elé kell rakni, hogy ne vigye szét a tappancsán az almot az egész lakásban.


Meg az első út orvos legyen, valami jó bolha írtót írjon fel. Mi vénykötelessel tudtuk csak kiirtani a házból a bolhákat.


Talán még csak annyi, hogy a 30 db-al lehet picit túllőttetek, kivéve ha a menhelyen is ezt ette, mert baromira nem biztos, hogy rá fog fanyalodni, ha nem ízlik neki. A macska kényes állat.


A szárazból egésznap legyen előtte, nedveset mi reggel este szoktunk egy egy csapott evőkanálnyit adni neki. Ha annál többet kap, csak bezabálja a mienk pl aztán kihányja.

2022. jún. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
59%

Ha erkelyed van ahova majd a cica kijarhat... macskahalo. De ez nem csak az elso honapra kell.


Illetve nem a cicanak hanem neked:

Minden fajta hosszabbitobol, notebook toltobol, kabelbol tartalek. Mert amihez hozzafer szet fogja ragni.


Illetve tomenytelen mennyisegu labda vagy aprosag amivel jatszhat... mert azt meg mind olyan helyre fogja eltuntetni hogy soha nem talalod meg es soha nem fogod erteni hogy az elozo tucattal ugyan mit csinalt :)


Nem nekem van cicam, de egy cicas ismerosomet a fentiek az oruletbe kergetik mert olyan rosszcsont a kis kandurkaja :) De nagyon imadja...

2022. jún. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs... a macskahalot irtad hogy mar van :)
2022. jún. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
60%

Dejo dolga lesz onagysaganak..,☺️

Tényleg a lábtörlő az jó ötlet, még sok kis játék.

Megegy furminator is jó ha van, szóljon hozzá a fesuleshez.

Ég, szárítógép ha nincs,mert minden tiszta szor lesz.😀

2022. jún. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi jó elsődlegesen.

Később még féreghajtóra szüksége lesz, de az orvos majd úgyis mondja.

Amit én fontosnak látnék megemlíteni, az a vásárolt dolgok, főleg a bútorok elhelyezése. Az alomtálca lehetőleg olyan helyen legyen, ami nem huzatos, aránylag "védett", hogy biztos ne zökkentse ki semmi a dolga intézésénél, illetve a lehetőségekhez mérten messze essen a kajástáljától. Kicsiként még előfordulhatnak balesetek, de ez általában segít megelőzni. A macska kaparófáján jó ha van kuckó, legideálisabb, ha az magasan helyezkedik el, hogy tudjon védett zugból nézelődni. Vigyázzatok, hová toljátok, mert vannak kalandvágyó macskák (kicsiként extrán azok szoktak lenni), és lehetőleg ne tudjon onnét könnyen felugrani egy szekrény tetejére vagy polcra, mert az balesetveszélyes. Főleg egy kölyöknek.

A kajástálat nem ajánlott közvetlenül az itató mellé tenni, bár a legtöbb macskát nem szokta zavarni. Legyetek viszont résen az itatókúttal, hogy tényleg használja-e, mert noha néhány macska imádja, de van, amelyik idegenkedik tőle.

Ja, meg vegyetek jutalomfalatot. Azzal könnyen nevelhető és ultra cuki, mikor megtanulják a jutalomfalatos zacskó csörgését és a ház végéből is ott teremnek hozzá :)

Sok sikert és boldog cicás éveket!

2022. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Szia Első!


A macskaszőnyegnek utána nézek, jó ötlet, köszönöm!


A doki természetes, it inkább a vásárlás volt a kérdés.


A konzerv:a macska nrm így működik, mint a kutya, h ösztönlény, ha igazán éhes, bármit mrgeszik? Sajnos csak kutyás tapasztalatom van, és náluk az volt, h spéci táp kellett, de nem ízlett nekik. Minden nap ugyanabban az időben kaptam belőle, ha nem ették meg x időn belül, elraktuk. 2 nap után már elfogyott a tálból, és azóta is azt eszik. A macska nem így van vele?

2022. jún. 12. 18:59
 7/30 A kérdező kommentje:

Kedves Kettes!


A dugdosásban már profi vagyok :)

2022. jún. 12. 19:00
 8/30 A kérdező kommentje:

Szia Négyes!


Köszi :)


Amíg nem tudom, milyen a szőre, addig nem vennék rá semmit, az talán nem kell az első hónaptól sztem, de szólj, ha tévedek :)

2022. jún. 12. 19:01
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

De jó, szuper hogy menhelyről hoztok ki kiscicát ❤️


Előttem már leírták a fontosabb dolgokat, én még annyit tennék hozzá, hogy a szobanövényekkel vigyázzatok, mert van amelyik mérgező a cicáknak, szeretik rágcsálni őket, úgyhogy úgy kell elhelyezni a virágokat, hogy ne érje el, ami olyan.


Boldog cicázást 🙂

2022. jún. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
59%

A legfontosabb neki egy, játszotars..


Ahol egy cica elfér ott kettő is, és nem unatkozik.😀


Azonkívül ügyesen vásároltal.

2022. jún. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!