Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a szomszédasszony folyamato...

Ha a szomszédasszony folyamatosan tünteti el a macskáinkat mit tudunk tenni? Feljelenteni? Beszélni vele (bár nem vagyunk beszélőviszonyban)?

Figyelt kérdés

azért nem vagyunk beszélőviszonyban mert nem képes megérteni,h azavr minket,hogy a tyúkjai átjárnak hozzánk.

valószínűleg azért folytja meg őket mert egyszer 2xátmegy hozzá. de egy cicának nem tudom azt mondani,hogy ne... :S


2010. szept. 19. 19:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Ha van valami konkrét bizonyítékotok (kép,videó vagy valami) akkor feljelenhetitek,börtönbe ugyan nem mem rakják viszont sokat akár 200-ezer ft-re is bünhethetik,másrészt bosszuból ti meg lopjátok el a tyúkjait azt fözzétek meg őket bosszúból!
2010. szept. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

menjetek át és mondjátok neki, hogyha nem hagyja abba megfolytjátok a tyúkokat.

Ha ez se hatja meg akkor pl. zárjatok be valahova egy két tyúkot hogy azt higgye hogy télleg megfolytottátok.

Ha még ezek után is csinálja jelentsétek fel

2010. szept. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%
Jogilag semmit nem tudsz csinálni.
2010. szept. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
főzzetek pörköltet.Az öregasszonyt meg piszkáljátok.Pl redőnyön esténként kopogtassatok,és fussatok el.Esetleg petárdát dobjatok át.stb stb.
2010. szept. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
78%
Sajnos ezt nehéz bizonyítani. Nekem a szomszéd 2 kutyát lemérgezett, állategészségügyis boncolási jegyzőkönyvem van a mérgezésről, tanuk a másik szomszédból hogy ott is hullnak el a kutyák. Én 1x beidegeltem magam, megígértem neki, hogy ha ezt nem hagyja abba, én is viszonzom neki az állatok nevében. Fel akart jelenteni, hátam mögött terjesztette ezt, de eléálltam, és mondtam neki hogy bekísérem a yardra, tegyen feljelentést. Leállt a dologgal. Szerintem próbálj vele szépen beszélni, majd ha nem törekszik a békére, akkor ijeszd meg kicsit. Gondolom idős személyről van szó.
2010. szept. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
90%
Amelyik tyúk átmegy, abból pipihusi lesz. A cicát pedig tartsátok a házban, kint felügyelettel legyen. (A kerítés alját nem lehet esetleg valami magas lappal körbekeríteni, amit a macsi nem tud átugrani? Akkor a rések közt sem fér át és felette sem. Persze lehet, hülye ötlet, de hülye szomszéddal ez van.)
2010. szept. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk a kismacskákat maga a kandúr tüntette el, ha hagyom az bűn ha megbüntetem állatkínzás, na ilyenkor mi van?
2010. szept. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk egy alom kiscicát elintézett egy idegen kandúr. szanaszéjjel voltak a darabjaik a járdán. elutaztunk pár napra.:( A következő alomnál kettőt elintézett megint, a harmadiknál rajtakaptuk és hát el lett intézve szerencsétlen....több szomszédnál ugyanezt csinálta a kis állatkákkal. most már nyugalom van. szégyen eléggé h ilyet tettünk, de egyszerűen nem tudtunk mást.

Am az öregasszonyra jól rá kellene ijesztenetek.

2010. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem tudom... nehéz helyzet... a tyúkokon sem lenne szép dolog bosszút állni. Ha nálunk ilyen történne, én biztosan átmennék a vén banyához, és addig szorongatnám a nyakát, amíg át nem gondolja az egész életét. Dehát ezt nyilván nem teheted meg :S Csukd be valahova a tyúkjait, ha átmennek. Aztán visongjon csak az öregasszony. Plusz szerezz bizonyítékot, és jelentsd fel.
2010. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
46%
Esetleg vigyázhatnál a sajátokra. Ha a szomszéd megöli őket, akkor talán bent kéne őket tartani. Így, hogy tudsz róla, sajnos miattad haltak meg. Az Állatvédelmi Törvény szerint pedig nem óvtad meg őket a nyilvánvaló veszélytől. Szóval ugyanolyan sáros vagy, mint a szomszéd. Téged el kéne tiltani az állattartástól, a szomszédodat pedig megbüntetni azért, amit tett.
2010. szept. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!