Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talált kiscicával mi a teendő?

Talált kiscicával mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ma este találtam egy kiscicát teljesen egyedül egy forgalmas kereszteződés mellett,nem mertem otthagyni. Abszolút nem vagyok macskás,kérlek segítsetek.


Korra olyan 3-4 hetet mondanék,már magabiztosan jár,bár a fogait nem tudtam megnézni.

Eddig vízzel és laktózmentes tejjel próbálkoztam(cicás ismerősöm ajánlotta),a tejcsiből annyi ment le amibe belelépett és lenyalta a lábáról.


Holnap tudok elmenni boltba,tejpótlón/tápon kívül mit kell neki vennem? Illetve ebből tudnátok márkát ajánlani?


Hétfőn tudom leghamarabb dokihoz vinni,eddig semmi külsérelmi nyomot nem látok,nem váladékos a füle/szája/szeme/orra sem.


[link]



2022. jún. 19. 00:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Legjobbakat neked , az emberiség kapott újabb esélyt .
2022. jún. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
60%
Tejet nem igazán jó adni. Maradj víznél inkább.
2022. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez már simán megeszi az alutasakost. :D Ha egyszer belekóstol le sem tudod majd állítani. Ha rájön megeszi majd. De utána konzervre kéne inkább átállni, mert a csak alutasakostól tényleg mehet a hasa, ha szárazat nem akar majd enni. A Premier márka Fressnapfos, tényleg jó, az almuk is elsőosztályú.

AMúgy jól néz ki, lehet csak költöztetés közben elhagyta az anyja. Ami kell neki, az minimum egy féregírtó tabi, mert bolhaírtó, vagy nem fogod tuni kiírtani a lakásból. :D Ezeket állatpatikában kapod meg, vagy besétálsz egy nagyobb rendelőbe és az asszisztens odaadja.


Ha nagyon nem akarod megtartani, akkor facebookra írd ki, hátha kell ismerősnek, vagy írj rá állatmentő csoportokra. Van gazdikereső cicák oldal facen, oda is kirakhatod, hátha kell valakinek.

2022. jún. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy betakargattad, milyen cuki 😊

Az enyém olyan pici volt, mikor találtam 4 hetesen, hogy egy téli zoknit kiszabdaltam, vágtam rá két lyukat és ráhúztam, mint egy pulcsit 😂

[link]

2022. jún. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Gratulálok, büszke vagyok rád! Így kell ezt csinálni.

13-as. Van egy sanda gyanúm, ez a macska már marad :)

2022. jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
61%

Aki lepontozott olvassa el ezt:

A macskáknak emésztési problémáik lehetnek a tehéntej fogyasztásától, ezért ne adjunk nekik belőle. A speciális macskatej vagy laktózmentes tej csak minimális tejcukrot tartalmaz, ezért sokkal jobban tolerálható számukra. Azonban a macskatej fogyasztása is csak kis mértékben ajánlott a macskák számára, mivel magas a kalóriatartalma miatt hosszútávon túlsúlyhoz vezethet. A folyadékpótlásra leginkább a víz a legmegfelelőbb a macskák számára.

2022. jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
#14 vagyok, ja mi a doki ajánlása szerint Eminent Kitten tápot és Animonda Carny Baby-Paté konzervet + Gimcat tejpótló port vettünk neki az állateledelesnél, de neki tényleg még nem volt foga, az a táp nagyon nagyon apró szemű, a konzerv meg direkt tiszta pép, mindkét kaja 4 hetes kortól (anyatej mellé a hozzátáplálás kezdetének kezdetén) adható.
2022. jún. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
#16, ilyen picike cica nem fog elhízni a laktózmentes tejtől és a legtöbb cica, ekkora korban még csak tejet iszik, vizet nem nagyon, legalábbis az enyém 3 hónapos koráig csak a tejpótlót itta, hiába volt vize különféle tálakban, poharakban, meg sem kóstolta, meg ilyenkor még szopizni is szoktak, a macskaanyatejben is van tejcukor, nem lesz baja. Idővel meg úgyis leszokik róla magától, vagy legkésőbb fél éves korában leszoktatjuk, ha magától nem akar.
2022. jún. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
84%
ez mar eszik szilardat
2022. jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
34%

10-es, se a select goldnak, se a premiernek nincs 70%-os hustartalma, ne vezesd felre a kerdezot.

Ezt te hol lattad?

2022. jún. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!