Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A sziámi cicánk szája rettentő...

A sziámi cicánk szája rettentően büdös, fogkőre gyanakszunk mit tegyünk ellene?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nos nem tudom, de szerintem minden macska (és általában az állatok) szája elég büdös. A szomszédoknál van kutya is, macsek is, és valami penetráns mindegyik szájszaga :(
2010. szept. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
9%
tegyél légfrissítőt a szájába :D
2010. szept. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt mondják, a tasakos macskaeledelek fogkövet okoznak. A miénknek is büdös kezd lenni a szája - de nehéz tőle megvonni ezt a kaját, mert megszokta. A tietek mit eszik?
2010. szept. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egészséges minőségi étel sokat segít meg a gyomorból is jöhet szag. Azon kívül egyen tápot vagy mást amit lehet rágni. Ha benti akkor ültess neki füvet amit rághat. És ha nagyon rossz a helyzet akkor az állatorvos elkábítja és seperc alatt leszedi.
2010. szept. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is büdös, de nincs fogköve. Múltkor a doki azt mondta, kicsit gyulladt az ínye. Valami autoimmun betegséget mgyarázott, meg hogy ha nehezen tud majd enni, akkor kezelni kell.
2010. szept. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az egészben az érdekes az, hogy a fogkő nem büdös. A szájüregi büdösség mindig csak következmény, olyasvalami idézi elő, amit nem a szájüregben kell keresnünk. Okozhatja gyomorbántalom, gyomorszáj probléma, túlzott gyomorsav-termelődés, illetve felső légúti, illetve torokgyulladás is. Egy rövidebb állatorvosi vizsgálattal kideríthető az oka.
2010. szept. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én sziámimnak növendék korában valami iszonyat szájszaga volt, ha mellettem ásított, meg lehetett fulladni tőle. Aztán felnőtt, azóta nincs neki, persze beleszagolni nem szoktam a szájába. Elvileg amikor szájszaga volt, akkor sem volt semmi baja, nem látták.
2010. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!