Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megpróbáltam segítene egy...

Megpróbáltam segítene egy elütött cicának az út szélén, elakartam vinni állatorvoshoz. Oda mentem, felvettem és nagyon szétkarmolt, utána elfutott, lábaival nem láttam semmi problémát, egész egyenesen futott. Nem is volt akkora nagy baja?

Figyelt kérdés

Elején nagyon kábának, sérültnek tűnt. Utána mikor felvettem olyan erősen kapálózott hogy nem bírtam tartani. A szemei körül úgy nézett ki mintha tiszta fekete csipa lenne, lehet az száradt vér volt? Lehet nem is volt elütve csak ott feküdt?

Bocsi, ha túl hosszú lett csak kíváncsi vagyok mi a legrosszabb ami történhetett



2022. jún. 23. 14:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Esetleg nekem lehet bajom a karmolásoktól? Elég mélyre mentek és vérzik/vérzett is.
2022. jún. 23. 14:48
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Elütötték, igen. A feje zúzódott, valószínűleg belső vérzésekkel, ha hazatalál, akkor a gazdái vagy orvoshoz viszik, vagy sajnálják rá a pénzt, és hagyják meghalni. Ha belső vérzése van, nem éli túl.
2022. jún. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérj a karmolásra tetanusz oltást a sebészeten, akkor nem lesz bajod. Ne halogasd.
2022. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már elfutott, akkor nem tudsz mit tenni. Házi orvost hívd fel, hogy sérült kóbor macskát akartál menteni, de vérző sebeket ejtett rajtad a karmaival, és szeretnél tetanusz elleni oltást kapni, meg amit ilyenkor kellene még.(Például veszettség ellen még?) Sebészetre is bemehetsz, de talán oda kellene telefonálni. Mindenesetre is semmiképpen ne halogasd, mindent tegyél félre, és intézkedj.
2022. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Elütött, sérült állathoz csak nagyon óvatosan szabad nyúlni, mert agresszíven ragálhat a sokktól és a fájdalomtól, még akkor is, ha máskor egyébként barátságos. Ilyenkor ha menekülnek, az nem azt jelenti, hogy nincs nagy bajuk.

Tetanusz oltásra lesz szükséged lehetőleg 24 órán belül, ha nem kaptál öt éven belül, és ha nem lehet előkeríteni a cicát, akkor sajnos veszettség ellenire is. Ha nagyon mélyek a sebek, talán varrni is kell. Minél előbb fordulj orvoshoz!

2022. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Innentől tudod legalább, hogy állaton nem lehet csak úgy segíteni. Sokkos állapotba kerülnek, ha megsérülnek. Ha csak beakad valamibe a körme, képes kiszakítani a saját körmét, eltörni a lábát ijedtében. Nem is beszélve a fájdalomról! Ahogy hozzáérsz és fáj, azt hiszi te okozod neki, ezért menekül.

Nem véletlenül dolgoznak az állatbefogók hurkokkal, ketrecekkel, ponyvákkal!

Most viszont nem tudtál segíteni, de lehet, hogy magadnak kellene! Ritka a tetanusz, mert oltva vagyunk, de sokan csak gyerekként kaptuk. Betadin vagy más sebfertőtlenítő mindenképp menjen a sebre és jobb, ha legalább a háziorvos látja ma vagy holnap reggel!

2022. jún. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki (legyen állat vagy ember) egy baleset után feláll és megindul, az még nem jelent semmit. Sokkos állapotban legtöbbször még egy embernek se tűnik fel, hogy bármi baja esett volna, pedig lehet, hogy baj van.


Nagyon rendes voltál, hogy segíteni akartál, de legközelebb óvatosabban közelíts meg egy sérült állatot, mindkettőtök érdekében.


Neked érdemes lenne tetanusz-oltást kérned. Nagy eséllyel nincs rá szükség, de ugye jobb félni mint megijedni. Előtte fertőtlenítsd a sebeidet.


A cicának sajnos benne van a paklijában, hogy elpusztult (de az is, hogy nem, vagy épp valaki más már elvitte dokihoz) de ne érezd magad rosszul - te segíteni szerettél volna, emiatt pont hogy növelted a túlélési esélyeit, mintha csak otthagytad volna (bár a cica elszaladt, de valóban nehéz befogni egy bepánikolt állatot) illetve sajnos az állatorvos sem garantálja, hogy túléli.

2022. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tetanuszt megkaptam, ha nem kerül elő a cica akkor veszettségi oltásokat is kell kapjak. Ha előkerül akkor állatorvosnak kell megfigyelni pár napig talán (?) ebben nem vagyok biztos. Ha nem akkor muszáj megkapjam a veszettségiit. Ez nem volt egy jó nap az biztos..
2022. jún. 23. 17:35
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezen memtem végig egy véletlen karmolás miatt! Nagyságrendileg 30 éve nem volt veszett macska az országban, de protokoll. Ráadásul a saját macskám volt! Mutogattam a semmilyen nyelven nem beszélő orvos hallgatónak, hogy a macska max. tőlem lehetne veszett mivel otthon van, de én ugye nem haraptam meg.. :D :D egy bohózat az egész! A tetanuszt a derekamba adta a háziorvos, mert szerinte az seggem.
2022. jún. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsi az esély arra, hogy a cica előkerül. Ha valahol elbújt és meghalt, akkor azért, ha hazament vagy más megtalálta, akkor meg ők már rég megtették érte, amit lehetett, és sejtésük sincs arról, hogy mást megkarmolt. Ha meg van családja, azok sem biztos, hogy anyagi gondok miatt viszik oltani, amikor kell, egy ismerősöm a kutyáját nem oltatta be vagy fél évig. Szerintem a cica keresése helyet inkább adasd be a veszettségit is, jobb félni, mint megijedni. Ha legközelebb sérült állatot látsz, inkább hívj szakembert. Én is így jártam egy madárral, de zéró tapasztalatom van velük, egyébként sem tudtam volna elszállásolni meg hova fordulni vele, inkább kikerestem elérhetőségeket, nem nyúltam hozzá. Természetesen dicséretes, hogy segíteni akartál, de egy félkómás riadt állat (vagy akár ember) lehet szintén hasonlóan reagált volna.
2022. jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!