Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet a bolhákat...

Hogyan lehet a bolhákat kiirtani? Van egy befogadott 4 hónapos cicám. Már többször fürdetem kapott bolhanyakörvet de még mindig találok benne bolhát. Mit lehetne még tenni? Gabi

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 08:31
 1/5 anonim válasza:
Kedves Gabi! Fürdetés nem elég. El kell vinni állatorvoshoz és kérni a bolha elleni cseppet. Az én cicámat tegnap elvittem állatorvoshoz és kértem a bolha elleni cseppet és nyakára cseppentették, egy napig nem szabad simogatni. Nagyon hatásos a bolha elleni csepp, mert beleszívódik a macskabőrébe, azt a bolhák nem bírják, kimúlnak tőle. Bolhaöv, pedig 5-6 havonta cserélni kell. Remélem, segítettem.
2010. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia! Nálunk is most aktuális a bolhakérdés, szintés kiscica miatt. Sajnos ő bejött a házba, és itt is hagyott párat, szóval nekünk hatalmas bolhairtás kellett.


Nem olcsó, de kiváló: Frontline. Nálunk bevált, szerencsére.

2010. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam is a Frontline vált be, tavaly szeptemberben kentem a cicusom nyakára és ez év júniusig semmilyen problémám nem volt. Se bolha, se kullancs./bár az utasításon csak 6 hónap védettség szerepel/ Se bolha, se kullancs.
2010. szept. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia Gabi!

Elmondom a tutit:) Állatpatikában veszel Neostomosan oldatot, 2 ampullával (1 ampulla olyan 400 ft körül van)

Az egyik ampullát beleöntöd egy 2 literes műanyag palackba, és felengeded kb másfél liter vízzel. Benzin szaga van, és olyan színű lesz, mint a tej, de nem fog ártani a cicusnak. Állítsd egy lavórba, öntsd rá ezt a cuccot, és kb negyed órán keresztül locsolgasd rá, fontos, hogy mindenhol érje (a fején is!). Azonnal elpusztulnak a bolhák, és kihullanak belőle.

Ne öblítsd le, ha végeztél, akkor egy kicsit itasd le róla, és hagyd rajta megszáradni.

1 hét múlva ismételd meg, mert a bolhapeték kb. akkor kelnek ki.

Ezután tegyél rá spot-on cseppet, vagy nyakörvet.


És csinálhatod azt is, hogy veszel még egy ampullát, azt is felengeded 1 liter vízzel, beleöntöd egy permetezős flakonba, és végigfújsz mindent a lakásban, ahol a cica szokott feküdni.


Ennél nincs jobb megoldás!

2010. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elviszed állatorvoshoz, befújja olyan bolhairtóval, ami a korának megfelelő (nem ártalmas).

Bolhásan kaptam a cicáma, és rutintalanul csak akkor vettem észre őket, amikor már nagyon elszaporodtak. Két bolhairtása volt összesen, azóta nyugi van, pedig nincs nyakörve se.

2010. szept. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!