Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért támad nekem a kiscicám?

Miért támad nekem a kiscicám?

Figyelt kérdés

Neveltem már fel macskákat, egy kandúrt és nőstényt is de egyik se támadt nekem mikor 3 hónapos koruk körül.

Most lett egy kis nőstény cicus (3hós) engedi hogy simogassam, de mikor rajta van az 5perc akkor harap és karmol. Ezzel nincs is gondom, viszont előfordul, hogy hátra csapja a fülét, kihúzza magát és csóválja a farkát és elkezd támadni. Folyamatosan harap és alig tudom leszedni magamról. Mit tegyek ekkor? Kinövi ezt?


2022. jún. 24. 22:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem csak játszik, egymást is szokták így játékból támadni.

Ha téged karmol vagy harapdál, fogd meg hátul a nyakánál, amíg megnyugszik (az anyjuk is hasonlóan neveli őket, amikor túl durván játszanak). Ahogy nagyobb lesz, le fog róla szokni.

2022. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Kinövi, ne aggódj. Játszik és az erejét próbálgatja/fitogtatja. Ne engedd neki, szólj rá hangosan, hogy NEM; esetleg adj neki olyan játékot, amit marcangolhat, pofozgathat, rághat. Az anyjuktól ilyenkor egy taslit is kapnak.
2022. jún. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Csak játszik. ❤️ Az összes cicám csinálta ennyi idősen, aztán szépen lassan lenyugodtak. 😊
2022. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is csupán a játékkedve jött meg neki,és mivel nincs másik cica akivel ezt megtehetné,így téged választott.Ha van rá anyagi lehetőségetek,és elég helyetek is hozzá,akkor egy másik cica is jól jönne,hogy a mostani ne érezze magát egyedül.Mert hiába hogy te/ti ott vagy(tok) neki,azért egy fajtárs az mégis csak más.
2022. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Ahogy a többiek is írták, csak játszik. Nem kell neki hagyni, de azt kalkuláld bele az ilyen szituációkba, hogy a macska NEM TUDJA, hogy ez neked fáj. Azt hiszi, hogy te ezt úgy veszed fel, mint egy másik macska. Ha durvul, akkor vagy csökkentsd körülötte az ingereket, hogy a túlpörgésből lenyugodjon, vagy mutass neki valami érdekesebbet, amivel játszhat.
2022. jún. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Fontos, macskára nem kiabálunk rá, és nem csapunk / harapunk vissza neki finoman se, mert a kutyával ellentétben a macska nem képes összekötni a korábbi rossz cselekedetét és a jelenben kapott letolást. Így csak zavart, ideges és ijedt lesz, mert nem érti, miért kiabálsz vele.
2022. jún. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Egy fajtársával is így játszana, csak ott ugye még van plusz szőrréteg, ami véd a hegyes fogaktól, nem tudja, hogy ezzel fájdalmat okoz neked. Ha nagyon durvul, hagyd ott, ne foglalkozz vele, lassan majd megtanulja, hogy játszani csak finoman vagy hajlandó vele.
2022. jún. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
kamaszodik, ilyen kis dilinyós lesz közel 1 éves koráig, akkor átváltozik bújóssá, és többé nem bánt.
2022. jún. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
A véredet akarja biztos.
2022. jún. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

Játszik. Ilyenek a cicák.


Sokszor durvává elfajulnak ezek a "bunyók", de olyan édesek ilyenkor, hogy fel lehet őket zabálni, így imádta a cicánkkal a bunyózást.


Kb mindenki, akinek lakásban cicája van és szereti, tele van karmolásokkal folyton a kezein.


Egy gyógymódot találtam a problémára. Ha a cica mellé szerzel egy másikat, akkor már nem fog szinte soha megkarmolni. Egymással játsznak majd leginkább, veled csak időnként és akkor is nagyon puhán, karmolás nélkül.


Szerintem ez azért történik, mert kiélik egymással ezt a játékot és azt is megérzik, hogy fájdalmas ha teljes erővel egymásnak feszülnek, így gyengédebben kezdenek el játszani egymással.


Ezt amúgy a cicákon is észre vettem, hogy egymással nagyon gyengének játszanak, még ha akrobatikusan kunfuznak is, de soha nem karmolják meg egymást.


Szóval szerezz még egy cicát.

2022. jún. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!