Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Róka ólálkodik felénk, féltem...

Róka ólálkodik felénk, féltem a macskát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hetek óta azt veszem észre, hogy le vannak sz@rva tárgyak az udvarban, és a ház közelében, majd egyik éjjel azt pillantottam meg, hogy egy kb. macska mértű róka éppen rász@rik az udvaron a munkás kesztyűimre. És ha ez még nem lett volna elég, nem egyszer hallottam éjjelente eszméletlen hangon ugatni, először azt hittem, hovy valami kóborkutya, de annak nem ilyen a hangja. Nekünk van egy kinti-benti macskánk, jelenleg 3 éves ivartalanított kandúr, és igencsak féltem, nehogy a róka elvigye... Tudok bármi tenni? Csak nem bízhatom a szerencsére, és parázhatok meg reménykedhetek minden alkalommal, amikor a macska épp nem itt bent tartózkodik... Állatvédők nem fogják el a rókát? Vagy valami normális barátságos megoldás nincs erre? Mert akármennyire aggódok, hogy a róka bántja a macskát, én a rokát nem akarom bántani.

2022. jún. 25. 02:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Kerítést modifikáld úgy, hogy ne csak a macska ne tudjon kimenni, de a róka se tudjon bejönni... De nem tudom, hogy ez mennyire működhet, ez csak egy nem hozzáértő, józan paraszti gondolat...


Hívd az állatvédőket.

2022. jún. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
Oltasd be a macskát veszettség ellen. A róka nem tekiti zsákmánynak a felnőtt macskát.
2022. jún. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
2 veszettség már szinte egyáltalán nem megtalálható a magyar rókaállományban
2022. jún. 25. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Vannak barátságos rókacsapdák.
2022. jún. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy szervezetet, akinek van elvefogo csapdajuk, aztan el kell vinni jo messzire.
2022. jún. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazatok van, akkor ne oltasd be a macskádat. Bár attól hogy nem gyakori a veszettség, még nem jelenti azt, hogy ne fordulhatna elő. A szabadon kószáló macskák ebből a szempontból veszélyeztetettebbek a kutyáknál, azokat valamiért mégis kötelező oltani. Mifelénk is rengeteg a róka, ha egyet el is fognál csapdával vagy akárhogy, jönne helyette öt másik. A macskák ettől függetlenül évek óta vígan elvannak. Ha belegondolsz, a róka akkora mint egy tacskó, macskára nem vadászik.
2022. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%
Hatos, legyenek csak veszélyeztetettek. Szabadon kóborló macska pusztuljon el szépen. Én kertembe bejön, akkor arra ott van a számszeríjam, amit direkt ezért vettem.
2022. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

#2 Nagymamámék farmon élnek, volt vagy 15 macskájuk az egerek ellen, és 2 maradt mert elkapta a róka. Konkrétan látták ahogy megfolytja a cicát


#7 Nem a macska tehet arról hogy a gazdája nem tartja bent. Ha gazdája sincs, akkor még annyira sem. Vannak a számszeríjnál olcsóbb és jobb módszerek, pl macskariasztó. Ahogy néztem, az 5000 Ft körül van, a számszeríj meg 40 000-200 000 körül. Azért van egy falatnyi különbség, nem? Persze maradhatunk a szadista megoldásoknál is, de azt hittem már túlléptünk a középkoron.


Kedves kérdező, az állatvédőket megkérdezheted, hátha segítenek. Azon kívül ne engedd ki a cicát ha tudod, és a veszettség elleni oltás se árt. #1 kerítéses ötlete se rossz, de nálunk a cicák gond nélkül felugranak a két méteres kerítésre, bár a tiédet te ismered.

2022. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%

Nyolcas, a gazda felelőssége, hogy a macskája biztonságban legyen. Ha átjön az én területemre, ahol vadássza, kártevőként, az én általam, nem kevés pénzből kialakított ökoszisztémában például a madarakat, vagy telefossa a telkemet, akkor kifogom lőni. A macskák rendkívül kártékonyak a környezetre. Szóval erről ennyit.



A másik megjegyzésedre pedig csak annyit mondok, hogy a boszniai szerb falvakban nem jött volna rosszul a szerb lakosságnak, ha mindenki rendelkezett volna 2 3 számszeríjjal. Nyilván a muszlim fegyveres erők ígyis kiirtották volna a szerb lakosságot, de legalább tudtak volna ellenállást tanusítani.



Si vis pacem, para bellum

2022. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy a gazda felelőssége hogy hova megy a macska, egy szóval se mondtam, hogy nem. Azonban mint írtam, a macskariasztó olcsóbb és kulturáltabb, emellett a halott cicákkal se kéne foglalkoznod, mert a macskák a kerted közelébe se mennének. És ha nem vagy otthon ki lövi ki a cicákat? Akkor ugyanúgy odafosnak a kertedbe és megölik a madarakat. A macskariasztó ebből a szempontból is praktikusabb lenne, az nem csak akkor működik amikor ott vagy, hanem mindig.


Azt se mondtam, hogy ne legyen számszeríjad, nagyon menők, de azt írtad a macskák miatt vetted.


Amúgy nem hiszem hogy itt, Magyarországon kézifegyverekkel támadnának ha támadnak, egyszerűbb ledobni egy bombát a Paksi Atomerőműre aztán viszlát.


Egy atomháborúra mi, közemberek aligha tudunk készülni, hiába akarunk békét. Maximum atombunkert tudsz építeni, a számszeríjjal a sugárzás ellen nem sokra mész, akármennyire is szeretnénk. Régen jól hangzott ez a mondás, de az atomhatalmak miatt már kezdi értelmét veszteni szerintem.


Jól elkanyarodtunk a témától :D

2022. jún. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!