Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fogatlan macska?

Fogatlan macska?

Figyelt kérdés
Sajnos ki kell húzni a macskám összes fogát. Tudom, hogy elvileg gyönyörűen elboldogulnak fogak nélkül, és legalább nem lesznek már fájdalmai, de van egy kis gond. Az én macskám ki nem állhatja a nedves tápot, mindig is max pár falatot volt hajlandó legyűrni, a száraztápot viszont imádja. Ha nem tudja elrágni, attól még eheti tovább a szárazat? Nyilván egészben lenyelve. Mindenféle információt találtam már, van aki szerint nyugodtan eheti, van aki szerint nem (állatorvostól is hallottam már mindkét véleményt). Van akinek van tapasztalata fogatlan macskával?

2022. jún. 28. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet neki áztatni a szárazat, úgy az íze majdnem ugyanolyan és könnyebb szétrágni, amíg újra ki nem szárad, de még azután sem lesz már olyan kemény, porladósabb lesz.
2022. jún. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte célszerű beáztatni neki valamennyire, de idővel fog nélkül is simán elboldogul vele.
2022. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Barátnőm macskájának fogsorvadás miatt mindne fogát ki kellett venni.

Ő is csak a szárazat eszi meg. Simán megeszi az ínyével. Pár napig kapta kis húslevessel leöntve, de nem nagyon ízlett neki úgy. De tényleg simán megeszi a szárazat fog nélkül is. Ezen kívül csak kevés nyers csirkemellet kap. Azt is ugyanúgy megeszi.

2022. jún. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Száraz táptól romlott el a foga.gratula
2022. jún. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
FORL-tól sorvadtak el a gyökerek, nagyon eszes barátom. A többieknek köszönöm a hasznos válaszokat!
2022. jún. 29. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!