Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám bosszúból csinálta ezt?

A macskám bosszúból csinálta ezt?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az állatokat, de nem tudok kijönni a szüleim macskájával. Szerintem utál engem. Néha ott vagyok egy hetet. Ma is megfürösztöttem, hogy ne legyen annyira melege, erre befosott a szőnyegemre, utánna kiszaladt. Ha meg szeretném simogatni belém harap és megkasmol. Sosem bántottam, miért csinálja ezt velem? Van, hogy benyávogja magát a szobámba dorombol egy kicsit és utána be*arik a sarokba. Annyiszor eljátszottuk ezt, le is klóroztam, hogy nehogy azt higyje, hogy az a wc. Mindig megbocsájtok neki, de minidg szembesülök vele, hogy rosszul tettem. Idegesít, hogy ennyire hálátlan és zavar, hogy ennyire utál, pedig nem csináltam semmit. Alapjáraton szeretnek az állatom van két kutyám és egy cicám, velük semmi ilyen probléma nincs. Mégis miért bánik velem így?

2022. júl. 1. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Alapvetően a macska képes ilyesmire, ha oda fosik az pl pont egy ilyen megsértődős dolog. Én nagyon macskás vagyok, de van egy határ, amit azért ők sem léphetnek át. Folyamatos engedetlenség, támadás, fújás, éjszaka nyivákolás, ezek mehetnek 1-2 napig (neki is lehet szar napja), de ha ez rendszeres akkor meg kell neki mutatni ki a főnök. Ő is ugyan olyan állatka mint a kutya, a dominanciából ért. Ha tényleg úgy ítéled meg, hogy kezelhetetlen, akkor fogjál meg valami kis törölközőt és vágjál rá pár nagyot, aztán meg fogd meg a grabancánál (óvatosan, mert a felnőtt macskáknál már kárt tehetsz benne), és add a tudtára, hogy te vagy a főnök, aztán dobd el (talpra esik, semmi baja nem lesz). Én ezt eljátszottam tesóm kezelhetetlen macskájával (kb háromszor), szépen elbújt oár órára, de ne félj utána nem voltak hasonló problémák (milyen érdekes..). Aranyos sündörgő kis ölbe cica lett..
2022. júl. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

A macska nem csinál semmit bosszúból, kifejezetten nem ürít oda valahova ilyen röhejes, emberi indokkal!

Ha a macska rossz helyre végzi a dolgát, annak a hátterében általában nagyfokú stressz áll, ami simán lehet attól, hogy megfürdetted.

Macskát fürdetni TILOS. Kivételt képez ha a saját egészsége érdekében (pl mérgező anyag a bundán, ami nem jön le máshogy, és inkább megfürdeted, minthogy lenyalja). A meleg nem indok!!!! Megfelelő körülményeket kell biztosítani neki, árnyékot, elegendő folyadékot, esetleg hűtőpárnát.

Gyakorlatilag szétszadiztad a macskát, és csodálkozol, hogy kényszeresen odaürített.

A macska nem plüssjáték, hogy akkor simogasd, amikor te akarod. Ha karmol, harap, akkor nem veszed figyelembe a jeleket, hogy ő nem akarja, hogy hozzáérj, hogy simogasd. Ettől nem a macska az agresszív, hanem te vagy érzéketlen.

Az, ha a sarokba intézi a dolgát nálad, lehet hasonló okból. Nem megfelelő tartási körülmények, stressz. Sok ember félreértelmezi a dorombolást: nem egyenlő a boldogsággal! A macskák sok esetben dorombolhatnak, többek között ha idegesek, vagy ha fájdalmaik vannak, akkor is.

állatorvosnál járt ezzel mostanában? Ki van zárva szervi oka? Meggyőződtetek róla, hogy megfelelő, zavartalan élettere van? (bár a fürdetés és az erőszakos simogatásod miatt kétlem)

2022. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha elkezded verni, akkor lehet meg rosszabb lesz a helyzet, szoval az elso tanacsat inkabb ne fogadd meg.


Macskat amugy nem furdetunk, gyulolik. Szerintem inkabb ne is foglalkozz vele, ne engedd be a szobadba, aztan ennyi.


Egyebkent lehet az a baja, hogy “megzavarod” az eletet, amikor hazamesz, ezert is kakil pont a te szobadba.

2022. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Kínozod a neki rossz fürdetéssel, naná, hogy megutált. Miért bántod?
2022. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

3 kérlek ezt ne vedd alapul, én tapasztalatból mondom, hogy segít.

2 - de igen, a macska képes a bosszúra és a sértődöttségre. Aki ilyet állít, annak soha nem volt macskája.

2022. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne csodálkozz, ha belenyomtad a vízbe. Nálunk is melegük van a macskáknak, alig esznek, de eszembe se jut füröszteni őket.

(Utoljára - 3 éve kb. - egy rühes/mocskos/bolhás/férges - kóbor kölyökcicát fürdettem meg; szegény a félelemtől összepisilt mindent.)

2022. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Semmiképp nem fogom verni, amúgy sem az én dolgom megnevelni. Rendszeresen van víve állatorvoshoz, nem hiszem, hogy szervi gondja lenne. Gondoltam jót csinálok, mert lihegett. Lehet az a gondja, hogy felbojgatom, lehet ismeretlenként tekint rám. A fura az, hogy van egy kisebb macskájuk, ugyanúgy kandúr, ugyanígy van nevelve. Van bejárása a házba, bent aludhatnak, mégsem viselkedik így. Mindig az ölembe bújik. A másik macsek nincs senkivel jóba(egyik állattal sem), mindegyiket kergeti és harapja. Nem volt bántva.


Köszönöm a válaszokat.

2022. júl. 1. 13:26
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
HA ennyire nincs fogalmad a macskákról " Gondoltam jót csinálok, mert lihegett", akkor elöször olvass utána, mit szeret egy macska és mit nem, mert ez olyan ötlet volt, mintha téged valaki fél órára víz alá nyomkodna, mert szerinte nem tesz jót neked, ha száraz a böröd!
2022. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha ennyire agyhalott vagy, hogy megfürdetsz egy macskát, mert szerinted “melege van és jót tesz neki”, ne neked álljon feljebb bármi is, mert láthatóan abszolút semmit nem tudsz a macskákról. Ami különösen szomorú azt figyelembe véve, hogy elvileg neked is van.


Mellesleg a többieknek meg üzenem, hogy ezt a szintén agyhalott bosszú szöveget is abba lehetne hagyni, mert láthatóan ti vagytok segghülyék a saját állataitokhoz (vagy nektek nem volt még soha macskátok és kamuztok). Nem tudjátok érzelmezni pl azt, hogy jelzi a foglalkozás hiányát (nem, az nem a napi kaja elérakását és 10 perc kötelező simit jelent - ha akarja utóbbit, ha nem), a higiénia elhanyagolását, unalmat, fajtárssal való problémát stb. Vagy rosszabb esetben eü bajt.

2022. júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
9 te az a fajta vagy, aki mindenkinél mindent jobban tud, de a kutyád soha nem jön oda hozzád akár hogy ordítasz utána, nem?
2022. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!