Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Régen máshol is megvolt falun...

Régen máshol is megvolt falun az az iratlan szabály, hogy a kismacskákat addig el lehetett "tüntetni", amíg nem nyílt ki a szemük?

Figyelt kérdés
Falun nőttem fel, és mindenhol vol házicica, és nem volt még divat az ivartalanítás (80-as évek). Ugyhogy mindig születtek kiscicák (padláson, szénakazalban, stb). Ha időben megtalálták, amíg nem nyílt ki a szemük, elásták, vízbe fojtották, kazánba dobták stb. De ha már ki volt nyílva a szemük, nem szabadott bántani. Máshol is így volt ez, amolyan falusi szokásnak számított?
2022. júl. 7. 21:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez ivartalanítás hiányában még egyes helyen még ma is divat.
2022. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
98%
Mai felnőtt fejjel már tudom, hogy gyerekként rengeteg állatkínzást asszisztáltam végig sajnos. Én falusi lány voltam és nálunk is rendszeresen eltették láb alól a kiscicákat, kiskutyákat. Sokszor eldugtuk őket, hogy ne találják meg de általában valahogy előkerültek mindig. A kazánba soha nem lettek bedobva, ez azért már rettentő aljasság lett volna. Nálunk a légpuskával történő kivégzés volt általában. Az gyors és kíméletes...mi úgy gondoltuk. Gyerekként ezt nem fogtuk fel úgy, ahogy most felnőttként felfogjuk. Akkor ez természetes volt sajnos...de ezek szerint még most is az. Az én kutyám ivartalanítva van...ezzel úgy gondolom mindent megtettem a nem kívánt szaporulat és a tömeges elpusztítás ellen. Macskám nincs.
2022. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a szemkinyílás-dolgot nem hallottam, de tényleg minél hamarébb eltüntették a nem kívánt szaporulatot. Még mostanában is előfordul. Folyóparton lakom, itt oda szokták bedobni.
2022. júl. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Kolléganőm anyja a mai napig így csinálja. (Elássa őket).

Így került egyszer hozzám tőlük egy, még csak 3 hetes cica. Sose heverte ki az anyjától való korai elszakítást. De legalább nem pusztították el..

2022. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

2-es, nekem is voltak falun rokonok. Földhöz csapkodták az újszülött kiscicákat... Szerencsére csak egyszer voltam tanúja. Már akkor is kiborultam ettől, gyerekként és egy életre beégett a retinámba az egész... És még én lettem leb@szva h a pesti gyomrom nem veszi be a vidéki életet, mert elkényeztetett kis pics@ vagyok.


Annyira reméltem hogy ez mára már változott. De belegondolva naiv voltam. Nyilván nem fogják a szaporulatot felnevelni, Ivartalanítás meg sejtésem szerint most is szitokszó vidéken... Ilyenre nem költenek...

2022. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
6. Na megint a vidékezés...mintha Bp-n nem lennének kidobott kismacskák, ill tuti mindenki ivartalanítana...ostobák mindenhol vannak, le lehetne már állni a vidékezéssel, úgy csináltok, mintha 100 év lemaradás lenne. A normálisak itt is ivartalanítanak.
2022. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%
6. Mi egyszer ivartalanítottuk az emse macskánkat, de sajnos ( nyilván a mi hibánkból) rá nemsokára el is tűnt
2022. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7. Szerintem itt most nem úgy gondolja, hogy Budapest vs. vidék, hanem a tényleges vidék, pár ezer fős elmaradott, elöregedett faluk, tanyavilág, ahol pl. állatorvos sincs 50 km-es körzetben.
2022. júl. 7. 21:35
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

9, igen erre gondoltam. De látom van aki jobban tudja nálam mit és hol éltem át gyerekként! Azt hittem a falu beszédes...


De köszönjük 7-es nagyfokú mindentudásod nélkül mi lett volna velünk így ma este... 🤣

2022. júl. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Valóban létezett ez a barbár szokás régen.

Sajnos úgy gondolom: van ahol most is alkalmazzák.

2022. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!