Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne a jó megoldás? Van...

Mi lenne a jó megoldás? Van egy kóbor cica akivel szoktam találkozni. Nem tudom érdemes lenne e hazavinni vagy csak kiszúrok vele. Sajnos nem kertesházban lakom.

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 09:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szerintem egy lakás is jobb lenne neki, mint az utca éhen szomjan... Szobatisztának meg betanítod. Sokan cicát is sétáltatnak a környékünkön, ha pl ki szeretnéd vinni.
2022. júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidd haza ha tényleg kóbor cica akkor boldogság lesz neki egy jó gazdi🙂
2022. júl. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem győződj meg róla, hogy van-e egyáltalán gazdája. Hátha chippelve van. Az én macskáim is bóklásznak. Nézd meg a bundáját milyen állapotú, ha gondozott, szép és fényes, akkor inkább ne vidd el. Az én macskáim sokat voltak bentiek, és amióta kimehetnek az udvarra (panelből kertesbe költöztünk) sokkal boldogabbak.
2022. júl. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akár milyen aranyos a cica nem tudok kertesházba költözni és a sétáltatás sem működik szerintem. Az egész környék tele van kutyával. Bizos kóbor csak 1 szeme van. De lehet hogy etetik valahol, ezt nem tudhatom. A lakást értsétek úgy hogy 56 2m és hétköznap este 6ig tök egyedül lenne bezárva. Ha valami elintézni valom van alár tovább is. Pont ezért nem is terveztem állatot csak ez most szembejött. Nem azon aggódom, hogy szomatiszta lenne e. Ez huszad rangú kérdés.
2022. júl. 13. 14:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, sokat segítenél rajta. Az a sérült, védtelen kis lény nem is vágyik már másra, csak egy biztonságos, csendes, szeretetteljes kis zugra egy gondoskodó gazdi mellett. Ne hezitálj. Nem véletlen, hogy ez így alakult.

Csak szeresd és vigyázz rá. Meg fogja hálálni.

2022. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Barátkozunk, meg beszélgetünk.Momdok neki valamit ő meg válaszolgat ha olyan kedve van. De elég félős. Egyelőre megsimogatni sem engedte magát, nemhogy megfogni. :( Még a kajára sem jön 2 méternél közelebb.

Ma pl a virágok között sétált a napsütésben. Rám sem bagózott. Nem éreztem úgy, hogy jobb lenne a szobába bezárva. De mindegy egyelőre úgysem tudom megfogni.

2022. júl. 14. 11:01
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Macskákba kódolva van a szobatisztaság csak azzal töltsd az almot előszőr amibe most ürít, mivel kinti: föld, homok megteszi. Ehhez idővel kevered a bolti almot és végül csak a bolti alom is ok lesz. A pisihelyet (homok, föld a tálcába) megmutatod neki = beleteszed. Nem baj ha nem pisil egyből, ennyiből már tudni fogja h oda kell majd mennie ha dolga van.


Nekem is benti macska van, elvan napközben egyedül is, nagyon sokat alszanak napközben is.


Kintit nehezebb beszoktatni. Aki csak benti annak az tökéletes és nem akar kimenni.

De ha kóbor, akkor annyira hálás lesz a szeretetért, figyelemért, mindenért hogy menni fog sztem. Türelem kell hozzá, bizalmatlan is lehetmajd, ki tudja milyen előélete van. Főleg hogy egyszemű szegény.


Következetes legyél és végtelenül türelmes vele. Csak kis lépésekben haladj. Semmit sem szabad erőltetni, ne akard simogatni, akkor se ha közelebb merészkedik. Akkor se ha melléd ül esetleg. Csak akkor ha dörgölőzik majd hozzád.


Nagyon rendes tőled hogy befogadod! Legyen sok örömötök egymásban! 💕

2022. júl. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Volt már macskám aki lakásban lakott. Szerintem tönkre tettem az életét, hogy lakásban élte le. Pedig nem volt sokat egyedül mert anyukám vele volt napközben, meg a lakás is sokkal nagyobb volt, ott lehetett futkosni. Mégis tiszta neurotikus lett idősebb korára. Tudok velük bánni. Meg az sem érdekel ha összecsinálja a lakást csak jó legyen neki.
2022. júl. 15. 13:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs kérdés vidd haza!🙂
2022. júl. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyelőre áll a dolog mert nem lehet megfogni. Lehet nem is baj nyáron jobban elvan kint. Mire jön a hideg talán összebarátkozunk.
2022. júl. 15. 16:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!