Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet bármit kezdeni, egy...

Lehet bármit kezdeni, egy felelőtlen "gazdàval", kötelezni őt valahogy, hogy ivartalanítsa a macskàjàt, mert sorra születnek ott a picik?

Figyelt kérdés

Màr nem bírjuk tovább, a harmadik cica jön onnan ide hozzánk, ès nekünk is van kettő, (az egyik szintén befogadott) Olyan vagyok, hogy képtelen vagyok elfordítani a fejemet, de ez így nem mehet tovább nincsen több kapacitásunk.

Próbáltam tőle normálisan kérdezni, hogy nem akarja-e ivartalaníttatni, azt mondta,mire elvinnèk őt, megint vemhes...

Tehetek bàrmit, feljelentès, ilyesmi?

Köszi előre is!


2022. júl. 14. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Élvefogó, aztán sorban leadod a macskákat a menhelyre.
2022. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Elvefogóval befogod és ivartalanítod. Esetleg a számlát megmutatod neki, hátha kifizetné. Bár a hozzáállása alapján nem hiszem. Vemhesen is tudod.
2022. júl. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Addig kell verni, amíg mozog, az ilyen csak ebből ért, ha egyáltalán ért.
2022. júl. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Én is elvinném ivartalanítani, de inkognitóban. Nehogy megüsd a bokádat később.


Keresnék valami ivartalanítási akciót, elvinném, felszívódó varratokat kérnék, ápolnám addig amíg magához tér annyira, hogy elengedhető.


Szerintem számlát felesleges benyújtani, az ilyen nem fizeti ki. Ha megtudja, hogy te voltál, nehogy ártson neked, vagy utána "elvárja", hogy a többit is te ivartalanítsd.


Egy a probléma: hiába ivartalanítod az anyát, előbb-utóbb a kicsik is ivarérettek lesznek...


Nem tudom a menhely mennyire jó megoldás. Nyilván ott ápolják, etetik és ivartalanítják őket, de vannak akik már soha nem találnak új otthonra. Nehéz kérdés nagyon. Mindenesetre szuper vagy, hogy nem mész el mellettük!:)

2022. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Metionin ***** válasza:
92%
Nem sok mindent fogsz tudni kezdeni. Esetleg elkapni a macskát, ivartalanítási akcióban megműttetni, majd visszaengedni. De ez csak egy macska, mi van ha random hoz újakat? Ördögi kör sajnos, ivartalaníttatod vagy elveszed tőle de következő évben hoz újat.
2022. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Feljelenteni ezért nem lehet, nem kötelező az ivartalanítás.


A gazdáját meg láthatóan nem érdekli, amit válaszolt neked annak semmi értelme. Simán el tudná vinni, mielőtt újra vemhes lenne.


A helyedben én elvinném a cicát ivartalanításra egy orvoshoz. Tudom, hogy nem neked kéne, viszont ha sorra "befogadod" a cica kölykeit még anyagilag is jobban jössz ki. A többiről nem is beszélve.... Viszont a kiscicákat meg el kéne vinni egy menhelyre, mert később meg ők hozzák az utódokat.


Vagy esteleg állatvédő szervezetet lehetne megkérni, hogy próbálják rábírni a szomszédot a felelősállattartára. Így nem mehet, hogy folyamatosan születnek a cicák.

2022. júl. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%
Nekem is lenne egy ivartalanítandó macskám, privátban várom a jelentkezőket, akik fizetik helyettem. Köszi!
2022. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Metionin ***** válasza:
100%
7. Mostanság elég sok az akció, keresgélj, hátha van a környéketeken.
2022. júl. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Csak vicceltem. Abszurd, hogy más fizesse ki a macska ivartalanítási költségeit. Nálunk a háztömbön belül úgy 100 macska lehet, minden nap újat látok a kertben. Ha a kocsim eladnám, akkor se tudnék anyagilag lépést tartani a macskaszaporulattal. Az ausztrálok annak ellenére megbuktak ezzel, hogy ott a macska sima dúvad és kilőhető.
2022. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Benti macskáid vannak, vagy kintiek? Ha kintiek, akkor bárhonnan mehet hozzátok idegen macska, nem csak a szomszédból.

Tartsd bent őket, ha nem lesz kint kaja, nem mennek oda.

2022. júl. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!