Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet attól valami bajom ha...

Lehet attól valami bajom ha párszor fejen puszilom a cicám?

Figyelt kérdés
Kinti kiscica amúgy

2022. júl. 14. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom a macska rendszeresen oltva van, vedekeztek kullancs, bolha ellen, fereghajtas is megvan 3 havonta, igy nem.
2022. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Oltva, féregtelenítve van a cica?
2022. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Tesóm is szokta. :D

Viszont én annyira nem ajánlom, ha engem kérdezel.

A macskák a nap folyamán járnak össze vissza, hemperegnek jobbra-balra ráfekszenek mindenre, a fejét is bele dörzsölik bármibe a miénk ráadásul néha még tele van kullancsokkal is, szóval én nem hinném, hogy a legegészségesebb dolog kinti macskát csak úgy puszilgatni.

Persze nem akarlak megrémíteni, csak azt mondom, hogy szerintem jobb, ha nem puszilgatod.

2022. júl. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

5 betegség, amit a macskáktól kaphatunk el


A legtöbb fertőző macskabetegség csak a macskákat érinti, ám az úgynevezett zoonotikus betegség átterjedhet a négylábú állatról az emberekre.

Ez a néhány betegség a fertőzött macska széklete illetve nyála, vagy fertőzött bolha éskullancscsípése útján terjedhet át emberekre. A leggyakoribbak következnek.

Bartonellózis


A macskakarmolási betegség, vagyis bartonellózis, bakteriális megbetegedés. Az emberek fertőzött kullancs csípése vagy macskakarmolás útján kaphatják el a betegséget. Akkor is kialakulhat fertőzés, ha a fertőzött macska megnyalja egy ember nyílt sebét. Az emberekben duzzadt nyirokmirigyek, láz ésfejfájásjelzi a betegséget, ami általában magától elmúlik, de a gyógyulás akár több hónapot is igénybe vehet. Súlyos esetben antibiotikum kezelés szükséges.


Fonalféreg

Az emberek a macskákban gyakran előforduló fonalféreg fertőzést is elkaphatják. Ha a fertőzött macska ürülékében lévő féreglárva emberi szervezetbe jut, a kifejlődő féreg a szemben, a májban, az agyban vagy a tüdőben is megtelepedhet, súlyos következményekkel járva. A fonalféreg a gyermekekre a legveszélyesebb, akik könnyebben érintkezésbe kerülhetnek a macskaürülékkel. Afertőzésélősködő elleni szerekkel kezelhető.


Toxoplazmózis

A toxoplazmózis a terhes kismamákra és a legyengült immunrendszerű betegekre a legveszélyesebb. A parazita a macska emésztőszervrendszerében telepedik meg, és az ürülékén keresztül jut át másokra. A megfertőződött anyák a betegséget átadják magzatuknak. A fertőzött csecsemők születéskor nem feltétlenül mutatnak tüneteket, idősebb korukban azonban vakság vagy szellemi fogyatékosság alakulhat ki. Az emberi toxoplazmózis fertőzést több gyógyszer kombinációjával kezelik, de a parazita végleg megmaradhat a szöveti sejtekben.


Sömör

A sömör gyakori gombás fertőzés macskákban, amely közvetlen érintkezés útján átkerülhet emberre is. A sömör a macskákban magától gyógyul, a fertőzött embereket azonban vény nélkül kapható gombásodás elleni készítményekkel kell kezelni.


Veszettség

A veszettség nemcsak denevérekről és rókákról, hanem macskákról is átkerülhet az emberekre, ezért is olyan fontos a veszettség elleni védőoltás a háziállatok számára. A vírusfertőzést emberekben oltássorozattal kezelik. Kezelés nélkül halálos lehet.

2022. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Koronavírusos ne legyél az az egyetlen fontos.

Volt macskám nyalogatni szokott. Akik most azt gondolják ez undoríttó azoknak mondom még kicsit irritáló is a recés nyelvük miatt. Annál jobban esik a szívesnek tőle ❤️

(30)f

2022. júl. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Tudom, beteg vagyok, de én imádom szétdögönyözni és puszilgatni a kis öltönyöst. Meg is jegyezte a feleségem, hogy a macskát többet szeretgetem, mint őt. Rágalom.
2022. júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Csak benti cica. Puszilgatom, kéri is. 💓🤗
2022. júl. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Én csak simítani szoktam, olyankor ágaskodik is néha őcicasága.


Testvérem képes szájon puszilni, amitől kijön a gálám.

2022. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!