Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tisztítjátok a macskabú...

Hogyan tisztítjátok a macskabútort?

Figyelt kérdés
Van egy kb 2 éves macskabútorom, kaparó és fekhely is egyben. Nagyon büdös már ahol mindig fekszik a macska, és a macska is büdös lesz tőle. Mivel lehet tisztítani és hogyan?
2022. júl. 14. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Körömkefe + ecetes víz?


Az ecet nagyon jó fertőtlenítő és szagtalanító, aminek nem marad szaga sem, és állatbarát. A kefével meg a szennyeződéseket tudod kisikálni.

2022. júl. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Wow, ilyet még nem is hallottam. Az enyémek ketten használnak egy nagy bútort, de se nem büdös, se nem koszos, mivel rengeteget mosakodnak, tiszta állatok. Annyi hogy időnként összeállt szőrcsomót találok itt-ott rajta, de olyan az anyaga hogy nem ragad bele, csak simán megfogom és viszem a kukába, ennyi az összes karbantartás amit igényel a bútoruk.

A kutyám helye viszont iszonyat büdös szokott lenni egy bizonyos idő után, de ő mondjuk nem mosdik, meg sétálni jár. Azt úgy szoktam megoldani hogy amikor már nem tudom tolerálni a szagot, kivágom és kap újat 🤷‍♀️ Nekem nincs gyomrom azt a büdöset sikálni. Ha a macskabútor büdös lenne, azt is lecserélném.

2022. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Te tenyleg minden fekhelyet kidobod 2-es? Miert?

Miert nem veszel inkabb neki egy kosarat es bele parnat, amit tudsz mosogepben mosni? Nalunk ez lett a megoldas a kutyusomnal :)


A macskabutorra raterve en annyit szoktam csinalni, hogy jo alaposan megszabaditom a szortol (porszivo+henger), utana beszorom szodabikarbonaval, ahol tudom, hagyom allni rajta par orat, aztan szinten kiporszivozom.

2022. júl. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

3, igen, kidobom. Mint írtam, nem bírja a gyomrom az ilyesmit. A mosógépbe, ahol a család ruháit mosom, végképp nem raknám be azt a büdös, szőrös valamit.

Nem arra kell gondolni hogy havonta kidobok egy fekhelyet. Csak amikor már nagyon kibírhatatlan, mondjuk évente egyszer. Addigra amúgy is elnyűtt, a kutya is megérdemli hogy normális helye legyen, ne egy szétfeküdt, büdös, esetleg szakadt cuccon kelljen aludnia.

2022. júl. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Savval
2022. júl. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Hat mondjuk ha nem evente cserelned, hanem hetente mosnad,mint en, nem lenne olyan budos, hogy hanyni kene tole 😫

El se tudom kepzelni, hogy annak milyen szaga lehet. En nem varom meg, hogy szerencsetlennek budos legyen a helye.

Mosas elott meg le kell hengerrel szedni rola a szort es kesz.

2022. júl. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

6, hajtogathatod hogy mossam, de továbbra sem teszem az állatok cuccait oda, ahol a mi cuccainkat is mossuk. Külön ezért meg nem fogok venni egy mosógépet az állatoknak, nem is tudnám hová tenni.

Szerintem hagyjuk ezt abba, fogadd el hogy ahány ház, annyi szokás.

Nálunk nem hetente, hanem kb évente koszolódik el egy fekhely, és olyankor cserélem, ennyi.

Még ítélkezz a kérdező felett is egy sort, mert náluk meg a macskabútor büdös. Hátha jobb lesz a napod tőle...

2022. júl. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves 6os, mivel egy fa lapra van ráapplikálva a fekhely puha része amit nem lehet levenni, így nem tudom berakni a mosógépbe. A fának pedig nem tesz jót a víz ha kézzel mosnám ki lavórban…
2022. júl. 15. 21:09
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem neked szolt kerdezo.
2022. júl. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki, végül vettem újat mert kimostam és a fa beszínezte:)
2022. júl. 25. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!