Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idős macska demencia valakinek...

Idős macska demencia valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
A cicám hetek óta kezdte az állandó nyávogást, de mint akit nyúznak. Mostanában viszont nappal is ez megy. Ő sem alszik és mi sem alszunk, minden órában felkel és legalább 15-20 percig nyomja, hajnali 3 és reggel 7 között pedig megállás nélkül. 12 éves ivartalan kandúr, 11 évig kinti cica volt, borzasztó állapotban került hozzám. 1 évig semmi baja nem volt, viszont pár hete kifordult magából. Azt sem tudja merre van arccal, kapar, ordít, járkál összevissza. Állatorvosnál számtalanszor voltam vele, testileg teljesen egészséges. Először kezdtük gyógynövényes nyugtatóval. Jelenleg Xanaxnál tartunk nagy dózisban állatorvosi javaslatra, meg sem hatja...bárkinek bármi tapasztaltat? Konkrétan mintha nem is az én cicám lenne, és nemtudom mivel tehetnék jót neki...

2022. júl. 18. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Biztos, hogy demenciás? Nekem úgy hangzik, mintha a Xanax mellékhatása lenne inkább. Nem is értem, hogy milyen orvos ez, aki nyávogást demenciának diagnosztizál. Ha nyávog a macska, akkor fáj valamije. Vigyétek másik orvoshoz.
2022. júl. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
További konzultáció az állatorvossal vagy konzultáció egy másik állatorvossal!
2022. júl. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Xanaxot ma kapott először végső elkeseredésben. 4 dokin túl vagyunk már, de tényleg nagyon úgy néz ki hogy az agyával van valami, minden a demenciára utal. Nem nyávog. Konkrétan ordít. Ízületvédőt kap kezdetektől, de a mozgása ilyen téren teljesen rendben van. Viszont pl elfelejti hogy evett és ezen stresszel és újra kaját követel, fel alá járkál, nem reagál senkire és semmire, pedig jó a látása, de egyszerűen mintha megszűnne neki a külvilág.
2022. júl. 19. 00:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csináltak koponya ct-t?
2022. júl. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen vizsgálatokat csináltak az orvosok? Az orvosok mondták, hogy demens? A demencia nem ilyen gyors lefolyású. A macskádnak komoly fájdalmai vannak, amit rossz esetben növekvő daganat okoz. Ezért lenne nagyon fontos, az alapos kivizsgálás.
2022. júl. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Állatklinikára kéne bevinni egy jobb orvoshoz. Melyik városból vagy?
2022. júl. 19. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4%
El kell altatni ne szenvedjen....
2022. júl. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem lehet, hogy "pusztán" az a baja, hogy kimenne? Ha 12 évig kint élt, és ti befogadtátok, talán egy ideig boldog volt a védettségtől, de most menne már kifelé. Az én cicáim kintiek-bentiek, de a tél vége felé (télen jellemzően bent vannak) olyan cirkuszokat csinálnak, hogy még. Verekszenek, ölik egymást, harapnak, karmolnak, unalmukban is esznek.

Csak ötletelek, mert persze nem kizárt, hogy az agyával van valami..

2022. júl. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!