Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baj? Mit tudnék...

Mi lehet a baj? Mit tudnék még csinálni?

Figyelt kérdés

Múlt héten csütörtökön vettem észre hogy kicsit köhécsel a kb 2 hónapos cicám. (Elég rossz körülmények közül fogadtam be őt meg a testvérét, első út egy állatorvoshoz vezetett aki elég felháborító módon kezelte őket, mondta hogy takarítsam ki otthon a fülüket, fürdessem meg őket bolha ellen, semmit nem csinált konkrétan velük.) Eleinte nem gondoltam túl komolynak, szoktak a cicák köhögni ugye. Aztán rosszabb lett az állapota, nehezen vette a levegőt, szombaton elvittem az ügyeletre, ott kapott antibiotikumot meg gyulladás csökkentőt. (Mint kiderült a fülük atkás, itthon nem oldotta meg a szimpla fültisztítás) Vasárnapra sem lett jobban, hétfőn reggel egyből vittem az orvoshoz megint. Jeleztem az orvosnak hogy nagyon sötét színűt kakált, de annyira nem foglalkozott vele. Mondta hogy nagyon csúnyán, sípolva veszi a levegőt. Ismét kapott antibiotikumot és gyulladás csökkentőt. Csütörtökön vagy pénteken kellene visszavinnem, de én nem látnám hogy jobban lenne, szorulása is van, feketét kakál meg a hasa is zuborog, bugyborékol, ha a kezemet rárakom tapintható is. A légzése sem lett jobb. Kérdeztem az orvost hogyha romlik az állapota akkor hamarabb vigyem e vissza, mondta hogy természetesen, de szerinte innen már nem fog romlani, csak javulni. Ugyanúgy játszik, eszik mint eddig.

Mit tudnék csinálni még vele?

Lehet az antibiotikum miatt szorulása?

(Bocs ha kicsit zavaros sztori lett)


2022. júl. 19. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Adsz neki nyers húst vagy vasat? Attól kakilhat feketét. Ha nem, akkor vér lesz az, amit okozhat féreg is, ami rátapadt a vékonybélre. (Ez a kisebbik baj) Kapott féreghajtót? Ha nem féreg, akkor nagyobb a baj, én visszavinném, de keresnék másik orvost
2022. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem adtam, száraz tápot meg alutasakosat kapnak. Kapott féreghajtót kb másfél hete, de nem láttam a kakiban férget. (Benti cicák, az alomban látom ugye ha valami gond van.) Két orvos látta, aki az ügyeleten volt aztán másik volt amikor visszavittem. Másik helyre vigyem? Itt szerintem ez a két orvos van csak.
2022. júl. 19. 10:10
 3/11 A kérdező kommentje:
Kapott immunerősítőt, ezt a Dmguard nevezetűt, azt adom még tegnap óta.
2022. júl. 19. 10:14
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
En mindenkepp masik orvoshoz vinnem!
2022. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk kaptunk papírt hogy milyen gyógyszereket kapott, az alapján fogja tudni a másik orvos hogy mi volt eddig. Csak nem tudom melyik orvos jó. :(
2022. júl. 19. 10:46
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Igencsak esélyes, hogy macskanátha. Ez konkrétan egy vírusos fertőzés, amit normális kezelés nélkül nem fog túlélni a macska. Másik orvos, normális kezelés!
2022. júl. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A testvére vele van egész nap és neki nincs baja, az orvos mondta hogyha már eddig együtt voltak most már felesleges lenne külön választani őket mert nem kapja el elvileg. De kb 2 hete vannak nálam, bent vannak a lakásban, itt is el tudja kapni a macskanáthát? Vagy ennyi a lappangási ideje?

Az a baj hogy ma semmiképp nem tudom elvinni orvoshoz sehova, maximum holnap. :(

2022. júl. 19. 10:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Akár te is bevihetted, cipőn, ruhán keresztül a vírust, de 2 hete van csak nálad, rossz helyről van, úgyhogy több mint valószínű, hogy eleve fertőzött volt. A tesója lehet nem annyira hajlamos rá, de az, hogy most még nincsenek tünetei, nem azt jelenti, hogy nem is lesznek. A macskanátha viszonylag hosszú lefolyású betegség, általában bakteriális felülfertőzéssel, tüdőgyulladással jár. Holnap mindenképp keress fel egy másik orvost, mert egy 2 hónapos cica gyorsan kiszárad, leépül és elpusztul benne.
2022. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat, holnap elviszem akkor. Addig tudok valamit tenni a szorulás ellen? Vagy jobb ha nem próbálkozok semmivel? Arra gondoltam hogy csak alutasakos kaját adnék, szárazat nem, ahhoz meg adok pluszba vizet úgy hátha többet iszik. (Valamennyit ivott, de nem tudom sajnos folyamatosan figyelni.)
2022. júl. 19. 12:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen fel lehet engedni vízzel pluszban az alutasakos konzervet. Kell antibiotikum a cicának, de folyamatosan legalább 10-14 napig. Synulox tabletta is megfelel. Ha tudsz felíratni, akkor le kell osztani súly arányosan, és naponta kétszer kell beadni. Vitamin, illetve az immunerősítő csepp az feltétlenül kell. Infra alá is teheted ketrecben felügyelettel. Naponta infrázhatod legalább egy órát. A másik cica nem biztos, hogy elkapja. Ez immunrendszer függő.
2022. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!