Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tegyem barátságosabbá a...

Hogy tegyem barátságosabbá a cicát?

Figyelt kérdés
Van az udvarunkban egy macsek. Kb. 1 éves lehet (fiú) hízeleg meg minden. Naponta etetem, simogatom, de ez egy közös cica, mert itt több lakás is van. De valahogy eléggé távolság tartó. Simogatom, majd hiretelen odakap. A játék neki olyan, hogy előrohan valahonnan és belharap a lábamba (nem nagyon)meg ilyenek. Ha bántanám ezért akkor eltávolodna. Hogy adhatom a tudtára, hogy vegyen vissza magából, de közben ne távolodjon el tőlem?
2010. szept. 21. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

sehogy. a macska nem kutya. neked kell alkalmazkodni :D


egy macskás

2010. szept. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

tényleg igaza van az előzőnek:)

sajnos...:)

2010. szept. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez komoly? Nekem volt egy cicám aki olyan volt mint egy film színész. Mindenhol ott volt, mindenről tudni akart, mindent megevett, és mindenbe belekontárkodott. Jókat lehetett vele játszani. Kergetőzés, bújocskát, meg mindent. Felkaptam, a magasba dobtam, elkaptam, magamhoz öleltem hatalmas puszikat kapott, velem aludt, velem kellt, meg minden. Olyan volt mint az árnyékom. Közben megvígasztalt, játékra hívott, meg ilyenek. Akkor ez nem természetes?
2010. szept. 21. 22:15
 4/12 anonim válasza:
A hím macskák mindig távolságtartóak... Tapasztalat, hogy a nőstény macskák a bújósabbak. Nekünk is volt fiucicánk aki nem nagyon akart "közel engedni " magához senkit. Pár év múlva meg ki lett herélve, és teljesen "megszelidült" Szóval én ezt tudom javasolni, ráadásul nem is fog elcsavarogni napokra, és nemfog mindent szétpisilni. Bár ilyen fiatalon nemtom csinálják e a műtétet, ami kb 5 ezer forint.
2010. szept. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Minden cicának más a természete, így kell elfogadni őket. Nekünk négy van, van köztük olyan, amelyik képes a napját a hasamon tölteni, hogy simogassam, és olyan is, amelyik ha olyan épp a hangulata, már akkor is morog és odakap, ha csak közelítem a kezem felé.
2010. szept. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor tehát nincs sok remény, hogy ez a cic-mic is a puszipajtásom legyen.
2010. szept. 21. 22:31
 7/12 anonim válasza:
Hát tényleg minden macska más,de attól is függ hogy nevelted.Mert amikor kicsi,(egy éves előtt),ha sokat simogatod,dédelgeted meg ilyenek h hozzád szokjon,akkor ez a késöbbiekben is így fog maradni..:)
2010. szept. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Amikor meg odakap, kapd el a kezed, és ne simogasd tovább, hogy ne provokáld, vagy éppen ellenkezőleg: mindig ott simogasd, ahol éppen védtelen, de úgy, hogy sose tudjon elkapni.

Az én macskámnál ez a fajta játék jó kis bizalomépítőnek bizonyult. Érdekes módn azt a hatást váltotta ki, hogy hozzám jár simogatásért (de sosem kap oda), míg játszani a többi családtaggal szeret inkább. (Nagyjából beosztotta a családot, aszerint kit mire vélt alkalmasnak: én lettem az anyja, a nejem a szerelme, és a fiam a testvére, akivel harcol)

2010. szept. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Etesd kézből!
2010. szept. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jatszal vele kulon.

Es azonkivul simogasd.

Nekunk van mostmar elegge lerongyolodott plussmedvenk, amit akkor hozok elo, mikor ugy jatszunk, hogy "nyugodtan tombolhat".

Olyankor a medve a celpont, es elegge komolyan tepi, viszont napokra lenyugszik utanna.

O is kandur - egyszeruen a nem ivartalanitott kanduroknak kell, hogy "leereszthessek a faradt gozt". Ezert is hasznos megoldas az ivartalanitas, ha nem kimondottan tenyeszallatrol van szo.

2010. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!