Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valami baja lehet?

Valami baja lehet?

Figyelt kérdés

Be fogadtunk egy 2 éves macskát, akinek kiscicák voltak a hasában, már elég nagy volt, úgy járta az utcákat. Az orvos állapította meg a korát, illetve kérdeztük azt is, hogy lehet-e még ivartalanítani, de sajnos már a végét járta a cicus, azt mondta, hogy már nem lehet, illetve megvizsgálta, minden rendben van-e vele. 3 kiscicának adott életet, gondoztuk őket, ahogy az anyát is, bent voltak a házban, ha akart a mami, ki mehetett, de mindig vissza jött, mikor még állapotos volt, akkor is, teljesen hozzánk szokott. Kérdeztük az orvost, mikor lehet őt szülés után ivartalanítani, végül mikor 4-5 hetesek voltak a kicsik, akkor lett az anya cica ivartalanítva. Mindenben segítettem neki, a cicákat pedig nem szoptathatta egy hétig, így kecske tejjel etettem őket addig, ezzel sem volt semmi baj, az anyuka is szépen felépült. Az utolsó pillanatig szopiztak a kicsik, 8-9 hetes korukra sikerült mindnek gazdit találni. Most ahogy be engedtem a cicust kintről, nem szerettem volna, hogy a nagy melegben kint legyen, tapogattam a hasát, és mintha a cicik körül fel lenne puffadva, vagy nem tudom. Óvatosan megnyomtam, meg fogtam a hasát és csak ott az összes cici körül meg van duzzadva. Sajnos ötletem sincs, mi lehet, miért lehet, egyáltalán ennek így kellene lennie, vagy bármi. Esetleg tud valaki segíteni, hogy mitől lehet ez? Aggódjak, vagy normális?

Természetesen ha ez nem jó, viszem is állatorvoshoz.



2022. júl. 25. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Az utolsó pillanatig szopiztak a kicsik, 8-9 hetes korukra sikerült mindnek gazdit találni."


Mennyi idő telt el azóta? Ha még szopiztak a cicák, akkor nem apadt el az anya teje, ami tejlázat, emlőgyulladást okozhat.

2022. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikor választódtak le a kicsik? Mostanában? Pár napja? Lehet, hogy még termelődik a tej.

Fáj is neki, ha hozzáérsz? Tapogasd meg, nagyon óvatosan!

2022. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2 fiú volt és 1 lány, a kislányt július 13-án vitték el az új gazdik, a 2 fiút pedig szombaton. Megtapogattam, hagyta, bár mikor fel vettem az ölembe, hogy megnézzem, ficánkolt és ki ugrott.
2022. júl. 25. 11:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fáj neki, úgy valószínűleg nincs begyulladva, pusztán termelődik még egy kis tejci. Majd idővel lelappad, de figyeld kérlek, és ha begyullad (fáj neki), úgy irány az orvos.
2022. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, mindenképpen figyelgetem őt, ha pedig valamit tapasztalok, fáj neki ha hozzá érek, vagy valami, viszem állatorvoshoz. ^^
2022. júl. 25. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:
17%
" Természetesen ha ez nem jó, viszem is állatorvoshoz." - vidd orvoshoz, vagy legalább hívd fel, hogy mi lehet. Talán csak megkavarodtak a hormonjai, nagyon korán lett ivartalanítva. Ráért volna most is, amikor már elvitték az összes kiscicát.
2022. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!